Ogłoszenia Parafialne

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 19.05.2024

 

Otwieramy się kolejny raz na Dar Ducha Świętego, który ożywia Kościół i uświęca dusze wierzących. Dzisiaj kazania będzie głosił ks. Damian Wąsek duchowny diecezji bielsko-żywieckiej, doktor habilitowany teologii fundamentalnej, wykładowca w Instytucie Teologii Fundamentalnej, Ekumenii i Dialogu na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, członek Polskiej Akademii Umiejętności, współpracownik Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor licznych artykułów naukowych i publicystycznych oraz książek, m. in. „Koncepcja teologii Piotra Abelarda” (2010), „Miłość wszystko wyjaśnia” (2012), „Nowa wizja zarządzania Kościołem” (2014). W ramach działalności naukowej porusza głównie tematy związane z kierunkami reformy Kościoła, z dialogiem nauka-wiara oraz prowadzi spór z nowym ateizmem. Zajmuje się również analizą nauczania papieża Franciszka.

 

Nabożeństwo majowe w niedziele o godz. 15.30, w tygodniu bezpośrednio po Mszy wieczornej, czyli ok. g. 18.30 (w środy po Mszy porannej – g. 8.30).

 

Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. (J 15,9). Te słowa Pana Jezusa odnoszą się dzisiaj szczególnie do dzieci, które dzisiaj na Mszy św. o godz.9.30 i 11.00 przystąpią do I Komunii świętej. Otoczmy je naszą modlitwą, aby zgodnie z pragnieniem samego Jezusa – „wytrwały w Jego miłości”.
Dzieciom, ich rodzicom i gościom życzymy, by spotkanie z Jezusem w Sakramencie w Eucharystii utwierdzało ich w przekonaniu, że Bóg jest miłością… i wprowadzało na drogę autentycznego miłowania braci.
Dzieci I-Komunijne przez cały tzw. Biały Tydzień w sposób uroczysty będą uczestniczyć we Mszy św. i przyjmować Komunię św. przedłużając w ten sposób swoje nadchodzące święta. (28.V. 2024 wtorek ) udajemy się z dziećmi I-Komunijnymi i rodzicami na pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Składam serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci klasy III za dar ołtarza w postaci zakupu i wymiany przenośnego mikrofonu oraz zakupu nowej kapy liturgicznej.
Bardzo dziękuję również za gorliwe zaangażowanie w przygotowanie Uroczystości I Komunii Świętej od strony czystości, wystroju i dekoracji zarówno w kościele jak i na zewnątrz. Na ręce Państwa Kazimiery i Władysława Węgiel z Brzezia z ul.  Narodowej składam najserdeczniejsze podziękowanie za ufundowanie drugiej bramy wjazdowej , Panom Zdzisławowi Sowa i Józefowi Szumiec z ul. Modrzewiowej oraz Panstwu Elżbiecie i Maciejowi Góralczykowi z Ujazdu – dziękuję za gratisową – ofiarną pracę / materiał zfinansowany ze składki remontowej / poprzez prace dekarskie ogrodzenia przy parkingu.

 

Przed nami następujące uroczystości i święta:
Jutro Święto Patronalne naszej parafii i kościoła.

 

Serdecznie zapraszam na Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. W czasie procesji wieczornej będzie śpiewana Litania do Matki Bożej. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów, scholę , ministrantów, lektorów; dziewczynki i chłopców z kl. III i IV w białych strojach. Zapraszam młodzież i proszę o niesienie sztandarów; przedstawicielki z każdej Róży Różańcowej proszę o niesienie figury Matki Bożej; zapraszam strażaków i proszę o niesienie baldachimu.

 

Przybądźmy z miłości do Matki Bożej, która roztacza nad nami czułą opiekę i oczekuje na swoje dzieci. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  • W czwartek – ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA, NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA
  • W niedzielę – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – Dzień Matki

 

W przyszłym tygodniu o godzinie 10.00 Msza św. w intencji Dzieci kl. IV przeżywających rocznicę swojej komunii św. zapraszam rodziców dzieci rocznicowych I komunii z roku 2023 na sobotnią spowiedz 25.05.2024 w g. 17.00 -18.00 W uroczystość Bożego Ciała w dniu 30.05.2024 / czwartek w godz. 8.45 – 10.30 proszę o zorganizowanie w wyznaczonych miejscach polowych ołtarzy w kolejności:

I ołtarz w okolicy Krzyża
II ołtarz ul. Osiedlowa / bloki-ul.Parkowa /
III ołtarz Budynek Remizy OSP – ul. Kluczwody
IV ołtarz przy parkingu kościelnym – ul.Narodowa 114

Ks. Ryszard