Ogłoszenia Parafialne

7 Niedziela Wielkanocna – 12.05.2024

 

DZISIAJ UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – ADORACJA POKUTNA W INTECJI KAPŁANÓW I KOŚCIOŁA W POLSCE

Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 15.30 – przed Mszą św. popołudniową. W dni powszednie bezpośrednio po Mszy świętej. Procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę dziś o godz. 9.00. Jutro – wspomnienie NMP z Fatimy (13.V) Nabożeństwo Fatimskie – 17.25 odmówimy różaniec, następnie Msza św. następnie procesja wokół kościoła ze śpiewem Litanii Loretańskiej Proszę dzieci kl. IV i V o niesienie feretronu św. Dzieci Fatimskich oraz Panie z Róż Różańcowych o niesienie figury Matki Bożej!

 

  • WTOREK ŚWIĘTO ŚW. MACIEJA, APOSTOŁA
  • CZWARTEK ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, PREZBITERA I MĘCZENNIKA, patrona Polski
  • W niedzielę – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 

Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. (J 15,9). Te słowa Pana Jezusa odnoszą się dzisiaj szczególnie do dzieci, które tydzień 19.05.2024 na Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00 przystąpią do I Komunii świętej. Otoczmy je naszą modlitwą,  aby zgodnie z pragnieniem samego Jezusa – „wytrwały w Jego miłości”.
Dzieciom, ich rodzicom i gościom życzymy, by spotkanie z Jezusem w Sakramencie Pojednania do którego przystąpią w najbliższa sobotę 18.05.2024 i w Eucharystii utwierdzało ich w przekonaniu, że Bóg jest miłością… i wprowadzało na drogę autentycznego miłowania braci.
Dzieci I-Komunijne przez cały tzw. Biały Tydzień w sposób uroczysty będą uczestniczyć we Mszy św. i przyjmować Komunię św. przedłużając w ten sposób swoje nadchodzące święta (28.V. 2024 wtorek ) udajemy się z dziećmi I-Komunijnymi i rodzicami na pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Składam serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci klasy III za dar ołtarza w postaci zakupu i wymiany przenośnego mikrofonu oraz zakupu nowej kapy liturgicznej . Bardzo dziękuję również za gorliwe zaangażowanie w przygotowanie Uroczystości I Komunii Świętej od strony czystości, wystroju i dekoracji zarówno w kościele jak i na zewnątrz.

 

Na ręce Państwa Kazimiery i Władysława Węgiel z Brzezia z ul. Narodowej składam najserdeczniejsze podziękowanie za ufundowanie drugiej bramy wjazdowej, Panom Zdzisławowi i Józefowi oraz innym POMOCNYM – dziękuję za gratisową – ofiarną pracę / materiał zfinansowany ze składki remontowej / poprzez odnowienie i wymalowanie słupków ogrodzenia przy parkingu.

 

Bardzo dziękuje Panu Sołtysowi z Brzezia Wiesławowi Czajowskiemu, Pawłowi Kowalikowi z ul. Szlacheckiej , Państwu Jajków za pomoc w organizacji wczorajszego piknikowego spotkania dzieci i młodzieży z Służby Liturgicznej i naszej SP im. T. Kościuszki.

 

Za tydzień w przeddzień naszego odpustu kazania będzie głosił ks. Damian Wąsek duchowny diecezji bielsko-żywieckiej, doktor habilitowany teologii fundamentalnej, wykładowca w Instytucie Teologii Fundamentalnej, Ekumeni i Dialogu na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, członek Polskiej Akademii Umiejętności, współpracownik Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor licznych artykułów naukowych i publicystycznych oraz książek, m. in. „Koncepcja teologii Piotra Abelarda” (2010), „Miłość wszystko wyjaśnia” (2012), „Nowa wizja zarządzania Kościołem” (2014) W ramach działalności naukowej porusza głównie tematy związane z kierunkami reformy Kościoła, z dialogiem nauka – wiara oraz prowadzi spór z nowym ateizmem. Zajmuje się również analizą nauczania papieża Franciszka.

 

Bardzo dziękuję I grupie Rodziców dzieci I-Komunijnych oraz Rodzinom / z ul. Szlacheckiej 56,58,62,66/ za wczorajsze wsparcie w przygotowaniu świątyni na niedzielę oraz  złożoną ofiarę.
W przyszłym tygodniu proszę drugą grupę /rodziców dzieci I-Komunijnych.

 

Ks. Ryszard