Diakonia Misyjna

Wszystko rozpoczęło się od niezwykłego człowieka, który pragnął pomagać najbardziej opuszczonym dzieciom świata. Był to francuski biskup Karol de Forbin Janson. Docierały do niego listy z dramatycznymi opisami sytuacji chińskich dzieci. Mali Chińczycy masowo umierali z głodu. Umierali na ulicach bez jakiejkolwiek pomocy duchowej i materialnej. Biskup Karol nie mógł tego obojętnie słuchać i za radą Pauliny Jaricot założycielki Dzieła Rozkrzewiania Wiary założył ponad 160 lat temu Stowarzyszenie Świętego Dziecięctwa, które dziś nosi nazwę Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci i działa w 120 krajach świata.

Przy naszej Parafii powstaje Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci zwane Ogniskiem Misyjnym. Spotkania będą odbywały  się w każdy czwartek o godz. 16:30 w salce katechetycznej przy kościele, aby poznawać życie swoich rówieśników z krajów misyjnych, a także modlić się za nich i misjonarzy, którzy głoszą im Pana Jezusa. Czytamy również ciekawą prasę misyjną, spotykamy się z misjonarzami i piszemy do nich listy.

Każdy z Was kochane dzieci może należeć do tego dzieła, aby w ten sposób stać się małym promykiem Boga, który ma ogrzewać miłością życie drugiego człowieka i choć na razie nie uda się na dalekie kontynenty, to jednak staniecie się małymi misjonarzami. Serdecznie Was do tego zachęcam.

Do naszej  „diakoni  misyjnej”  mogą należeć dzieci i młodzież.

Zapraszamy!