Ogłoszenia Parafialne

8 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.05.2024 r. – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

Dzisiaj dzieci klasy IV przeżywają Rocznicę I Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.00. Módlmy się za nich i za wszystkie dzieci naszej parafii, pamiętając, że Pan Jezus  przyjmował dzieci, brał w objęcia i błogosławił.

 

Dzisiaj z okazji Dnia Matki, dziękujemy Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce oraz prosić o potrzebne dla nich łaski. Wszystkim Mamom życzę szczególnej opieki najświętszej ze wszystkich matek, Maryi.

 

  • W czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
    Składka przeznaczona jest na budownictwo sakralne.
  • W piątek (31.V) zakończenie nabożeństw majowych.
  • W sobotę – I sobota miesiąca, odwiedziny chorych od godz. 9.00. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo I-sobotnie i zmiana tajemnic różańcowych.
    (1.VI) – rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych

 

W Boże Ciało, (czwartek 30.V) po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszy uroczysta Procesja Eucharystyczna do czterech Ołtarzy w kierunku Brzezia. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy. Wyznaczone miejsca gdzie będzie możliwość zgromadzenia się wiernych to w kolejności:
I ołtarz w okolicy Krzyża
II ołtarz ul. Osiedlowa /bloki-ul.Parkowa/
III ołtarz Budynek Remizy OSP – ul. Kluczwody
IV ołtarz przy parkingu kościelnym – ul.Narodowa 114

Gorąco apeluję o czynną pomoc bliższych i dalszych sąsiadów. Proszę także o udekorowanie domów i trasy procesji.

Tradycyjnie zwracam się do Panów Strażaków o zabezpieczenie przejścia procesji i niesienie baldachimu; Panie z Róż Różańcowych proszę o niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej (z każdej Róży po jednym odcinku drogi); dzieci klasy III i IV o udział w procesji w strojach komunijnych; zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia dzwonkami.

Msza św. z godz. 10.00 będzie odprawiona bezpośrednio po zakończeniu procesji (ok. 10.30- 10.45 ) Nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 15.40 – Litanię Loretanską odśpiewamy w czasie procesji.

Po Bożym Ciele, przez kolejnych osiem dni do następnego czwartku włącznie, przeżywać będziemy Oktawę Bożego Ciała.

 

Wspólnota parafialna dziękuje Rodzicom dzieci kl. IV za zaangażowanie w przygotowanie kościoła na dzisiejszą Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
W następnym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Szlacheckiej 89,99,101,111,112