Ogłoszenia Parafialne

Szlachetna Paczka 2023

 

„Szlachetna Paczka” –ogłoszenie parafialne:

„Można nie pomagać można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przykładów, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni . Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności”.
(o. Fabian Kaltbach OFM)

Trzy razy podejmowaliśmy trud skompletowania Szlachetnej Paczki a grono osób czekających na pomoc nie pomniejszyło się. Nie zgrzeszymy z pewnością nadmiarem przystępując do kolejnej edycji tej akcji. Nasze szafy, piwnice, kieszenie z pewnością kryją rzeczy, które mogą szczęśliwić niejednego choćby na chwilę ale chwilę , która dodaje sił i nadziei. Każdy z nas może mieć cos, co może okazać się ratunkiem dla innego. Dlatego namawiam po raz kolejny do działania na rzecz rodzin wybranych spośród 2500 czekających na tych, co wyciągną do nich rękę. A nagroda ? Nagroda jak zwykle będzie SATYSFAKCJA i świadomość, że byliśmy komuś potrzebni I NIE ZAWIEDLIŚMY.

Jolanta Syrek -organizator akcji
„Szlachetna paczka”
w Parafii NMK Matki Kościoła w Brzeziu,

 

Jak będzie przebiegać zbiórka darów:

  1. Zbiórkę prowadzimy w Szkole Podstawowej w Brzeziu Kosze na dary (żywność sucha o długim terminie ważności, środki czystości, odzież) wystawione będą w korytarzu przy wejściu do szkoły w dniach 27 listopada (poniedziałek) – 08 grudnia (piątek)
    Pozostałe rzeczy (wyposażenie domu, specjalne potrzeby ) – czekają na sponsorów. Lista tych rzeczy znajduje się w szkole w kąciku Szlachetnej Paczki oraz umieszczona jest poniżej (osobno dla każdej rodziny).
  2. Zbiórka pieniężna na zakup pralki, sprzętu gospodarstwa domowego. Konto poniżej.

 

Uwaga!!!
Zakończenie zbiórki rzeczy i pieniędzy 11 grudnia br.

 


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA NMP MATKI KOŚCIOŁA W BRZEZIU
ul. NARODOWA 114 32-080 BRZEZIE

Nr rachunku: 78 1440 1127 0000 0000 1242 3489
Tytułem: „DAROWIZNA NA SZLACHETNĄ PACZKĘ 2023″

Za wszelkie wsparcie Bóg Zapłać!


Rodzina I: Pan Adrian z rodziną

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

 

Rodzina II: Pan Jan z rodziną

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab