Ogłoszenia Parafialne

1 Niedziela Adwentu – 3.12.2023

 

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, który ma nas przygotować na powtórne przyjście Pana i na Święta Bożego Narodzenia.

 

Zapraszam do udziału w Roratach o godzinie 18.00 (w środy o godz. 8.00). Mile widziane lampiony – symbol Chrystusa, Światłości świata i Maryi, Jutrzenki rozpraszającej ciemności nocy. Dzieci będą otrzymywały pamiątki za udział w Mszach świętych roratnich.
Jutro będzie wręczona plansza, na której będą naklejać kolejne obrazki – a na kazdą Mszę proszę aby przynosiły swoje DOBRE UCZYNKI – napisane lub narysowane na „serduszkach” lub kolorowych stroikach lub ozdobach choinkowych /bombkach/-jedna z choinek będzie przystrojona z tych wszystkich DOBRYCH UCZYNKÓW

 

Dzieci klasy trzeciej wraz z Rodzicami o g.10.00 za tydzień będą przeżywały poświęcenie i rozdanie medalików Matki Niepokalanej i koncert Krakowskiej Staromiejskiej Orkiestry, „Św. Mikołaj – Dzieciom – Melodie ze świata”

 

Wspieramy wybraną Rodzinę naszą modlitwą i dobrowolną ofiarą poprzez struktury dzieła SZLACHETNEJ PACZKI

 

Przypominam o zachowaniu ostrożności na drodze. Bardzo ważne jest posiadanie elementów odblaskowych.

 

Kalendarz liturgiczny:

  • Dzisiaj – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
  • W poniedziałek – wspomnienie dowolne św. Barbary, dziewicy i męczennicy oraz św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła
  • W środę – wspomnienie dowolne św. Mikołaja, biskupa
  • W czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • W piątek – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP (8.XII) – Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 i 18.00.

 

Na godz. 10.00 w przyszła niedzielę zapraszam dzieci klasy III wraz z rodzicami — będzie poświęcenie i rozdanie medalików z Matką Bożą Niepokalanie Poczętą. W przyszłą niedzielę dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

 

Od tej niedzieli będzie można nabywać świece „Caritas” Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom / cena zakupu przez parafię to 18 PLN duża świeca, mała 10 PLN oraz poświęcone opłatki wigilijne /dobrowolna ofiara/

 

Dziękuję paniom i panu rodzin z ul. Krótka 27,23,34,29,45 za wczorajsze przygotowanie świątyni na niedzielę i za złożoną ofiarę.
W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. nr: Krótkiej 2,7,21 TOMASZOWICE 4,77,78 , ul. Ujazdowska oraz mieszkańcy Tomaszowic uczęszczający do naszego kościoła.

 

Życzę wszystkim błogosławionego Adwentu!
Maranna Tha! Przyjdż Panie Jezu!

ks. Ryszard