Uncategorized

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.09.2023

 

Dzisiaj rozpoczyna się XIII tydzień wychowania nowego pokolenia Polaków…

W nadchodzącym tygodniu będziemy obchodzić następujące święta i wspomnienia:

  • We wtorek – Najśw. Imienia Maryji
  • W środe – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła (13.IX)
    O godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie – Różaniec Fatimski 17.25 Msza św. i procesja Maryjna. W tym dniu (13.IX) z racji Nabożeństwa Fatimskiego godzina Mszy świętej zostanie zmieniona z 8.00 na 18.00
  • W czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża
  • W piątek g. 17.00 SPOTKANIE KRĘGU RODZIN – zapraszamy do wspólnoty rodzin
  • Odpusty w dekanacie: dzisiaj w Racławicach z okazji Święta Narodzenia NMP – Suma o godz. 11.30; w Kobylanach w Święto Podwyższenia Krzyża (14.IX) – w Modlnicy ku czci Matki Bożej Bolesnej w niedzielę 17.IX.2023

 

Za tydzień w niedzielę 17.IX. zapraszam wszystkie dzieci naszej Parafii na Mszę św. na godz. 10.00 w czasie, której poświecę tornistry, plecaki i wszelkiego typu przybory szkolne!

 

Zapraszam na spotkanie chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami w czwartek (14.IX) po Mszy św. o godz. 18.30 tutaj w kościele na spotkanie ministrantów.

 

Zapisy na planowana parafialno-historyczną pielgrzymkę do Piekar Śląskich 30.09.2023na listę koło zakrystii.

 

Plan parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej znajduje się na stronie: Parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej

 

W przyszłą niedzielę, kiedy będziemy wspierać materialnie naszą WSPÓLNOTĘ na dokończenie remontu drogi dojazdowej, parkingu oraz drogi procesyjnej. Bardzo dziękuję tym wszystkim którzy odpowiedzialnie traktują ta naszą wspólną sprawę. W ramach upamiętnienia Tych wszystkich którzy wspierają te dzieła proszę, aby za tydzień składając ofiary napisali wyrażnie swoje imię i nazwisko oraz adres, aby odnotować czynione dobro w kartotece i Kronice Parafialnej! /można zabrać specjalne koperty/

 

Dziękuję bardzo Rodzinom z ul. Modrzewiowej – Brzezie 7,13,25 ul.Ujazd 20,27,26/2 za wysprzątanie i przygotowanie świątyni na niedzielę i za złożoną ofiarę „Bóg Zapłać” Paniom Danucie Szumiec, Barbarze Gołąb oraz Joannie Mikietyńskiej dziękujemy za ofiarowane kwiaty w pięknych kompozycjach wokół prezbiterium! W przyszłym tygodniu będę wdzięczny za podjęcie posługi przez przedstawicieli rodzin z ul. Różanej nr 53,59 ,63 oraz ul. Zielona 3

 

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia!
Ks.Ryszard