Ogłoszenia Parafialne

24 Niedziela zwykła – 17.09.2023r.

 

Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Zachęcam do korzystania z dostępnej prasy religijnej m.in. „GOŚCIA NIEDZIELNEGO”

 

Dzisiaj wspieramy materialnie naszą WSPÓLNOTĘ na dokończenie remontu drogi dojazdowej, parkingu oraz drogi procesyjnej. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy odpowiedzialnie traktują wspólną sprawę wspierając te dzieła /także poprzez wpłaty na konto parafialne jako wsparcie celów kultu religijnego/ Bóg zapłać!

 

Kalendarz liturgiczny:

  • W pon – ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, ZAKONNIKA, patrona Polski
  • W środe – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
  • W czwartek – ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA, APOSTOŁA I EWANGELISTY
  • W piątek – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy
  • W SOBOTĘ – WSP. ŚW. O. PIO

 

Msza św. w intencji małżeństw przeżywających jubileusz 10cio, 15sto, 20sto, 25cio, 30sto, 40sto, 50cio lecia i więcej będzie miała miejsce 15 pażdziernika br. o godz. 10.00. Proszę o zgłaszanie do zakrystii małżeństw, które w tym roku obchodzą swój jubileusz.

 

22 pażdziernika 2023 o g.10.00 w niedzielę będziemy obchodzić jubileusz 30 letniej posługi w naszej parafii Pana Michała Całka.

A już dzisiaj zapraszam na Mszę św. dziekczynną z prośbą o zdrowie dla Pana Kazimierza Smotrzyka z Brzezia oraz Pana Władysława Drewniaka zam. w Ujezdzie , którzy przez kolejne lata /1983- 2019/ pełnili posługę kościelnych w naszej parafii.

 

Wyjazd parafialnej pielgrzymki do Piekar Śląskich za dwa tygodnie o g. 6.30 z przykościelnego parkingu. Zapisy na listę /proszę o podanie adresu i nr PESEL/ Proponowany program:

Godz. 10:00 – Msza Święta przed cudownym obrazem Matki Bożej w Piekarch. Po Mszy Świętej dalsze zwiedzanie z przewodnikiem – trasa Rajski Plac, Kaplicę Matki Bożej Lekarki, Muzeum Sanktuaryjne, Kalwarię. W kopalni srebra kaplicę św. Barbary oraz tzw. Studzienkę
– zwiedzanie zabytkowej Kopalni Srebra z przewodnikiem. Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach to jedyna w Polsce podziemna trasa turystyczna umożliwiająca zwiedzanie podziemi dawnej kopalni kruszców srebronośnych, założonej w triasowych dolomitach i wapieniach (zwiedzanie zajmuje ok 2h).

Na trasę turystyczną składają się: film w sali kinowej, nowoczesne muzeum multimedialne, spacer podziemnym labiryntem korytarzy, rejs łodzią;

 

ŚLADAMI ZBAWICIELA TO SAMOLOTOWA PIELGRZYMKA DO IZRAELA | w dn. 17.02 – 24.02.2024 | 8 DNI – organizowanej poprzez BIURO PODRÓŻY ORLANDO TRAVEL SP. Z O.O. UL. KS. J. POPIEŁUSZKI 2B w SKAWINIE CEZAREA NADMORSKA – GÓRA KARMEL – KANA GALILEJSKA – JEZIORO GALILEJSKIE – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABGA – KAFARNAUM – NAZARET – GÓRA TABOR – JERYCHO – QASR AL YAHUD – MORZE MARTWE – JEROZOLIMA – BETLEJEM – EIN KAREM – TEL AWIW-JAFFA – po zapisie na listę /podanie adresu poczty elektronicznej/ proszę o kontakt z Biurem w celu uzyskania informacji, podpisania umów, wpłacenia zaliczek! Telefony na kartkach informacyjnych oraz na stronie internetowej.

 

Dziękuję bardzo Rodzinom z ul. ul. Różanej nr 53,59 ,63 oraz ul. Zielona 3 za wysprzątanie i przygotowanie świątyni na niedzielę i za złożoną ofiarę „Bóg Zapłać”
W przyszłym tygodniu będę wdzięczny za podjęcie posługi przez przedstawicieli rodzin z ul. Różanej nr 19,29,33,49

 

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia!