Ogłoszenia Parafialne

22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.09.2023

 

I niedziela miesiąca zamiast kazania wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

 

Kalendarz liturgiczny:

  • Dzisiaj – św. Grzegorza – papieża i doktora Kościoła – pamiętajmy z wdzięcznością w modlitwie za dar wieloletniej posługi kapłańskiej w naszej parafii ks. dr Grzegorza Kubika /proboszcza w Dziekanowicach/ w dniu jego imienin tak jak w czerwcu o ks. Władysławie Szymoniaku, także z okazji jego imienin!
  • W poniedziałek – wsp. błog. Sióstr z Nowogródka /męczennic/
  • W piątek – św. Narodzenia NMP
  • W sobotę – bł. Anieli Salawy

 

Kończy się czas wakacji – Msze święte wieczorne będą odprawiane o godz. 18.00 w niedziele bez zmian o godz. 8.00, 10.00 i 16.00

 

Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego dla Szkoły Podstawowej – jutro 4.IX., o godz. 8.00. Serdecznie zapraszam uczniów, rodziców i nauczycieli.

W szkole wspólna inauguracja Roku Szkolnego w sali gimnastycznej następnie spotkanie z wychowawcami w klasach. Młodzież uczęszczającą do szkół ponadpodstawowych zapraszam na Eucharystię z okazji rozpoczęcia roku w piątek miesiąca (8.IX) w święto Narodzenia NMP a godz. 18.00.

Jednoczesnie będzie to rozpoczęcie dla uczniów kl. VII i VIII dwuletniego przygotowania do sakramentu bierzmowania.
Zapraszam kandydatów wraz z Rodzicami lub prawnymi Opiekunami!

 

Za dwa tygodnie w niedzielę 17.092023 zapraszam dzieci kl. III wraz z Rodzicami na Mszę św. o g. 10.00 która rozpocznie kilku miesięczne przygotowania do I komunii św. Dziękując Państwu Marzannie i Wojciechowi Rzepka z Brzezia za wsparcie działań remontowych witam ich bardzo serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej!

 

Zapraszam dzisiaj na spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej o godz. 11.00

 

Z okazji 770 rocznicy kanonizacji św. Stanisława BM na prośbę Archidiecezji Krakowskiej Penitencjaria Apostolska udzieliła możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami:

  • przez uczestników metropolitalnej pielgrzymki jubileuszowej do Rzymu i Asyżu (6-8 września br.)
  • przez tych, którzy pozostawszy w kraju w czasie jej trwania nawiedzą miejsca związane ze świętym życiem naszego Patrona: Katedrę na Wawelu oraz Sanktuarium męczeństwa św. Stanisława w Krakowie na Skałce.

 

«Trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej w Krakowie przy ul. Podzamcze 8. Kandydaci rozeznający w sobie powołanie do kapłaństwa winni się zgłosić do 8 września br. i przedstawić wymagane dokumenty. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej seminariumkrakow.pl w zakładce Rekrutacja (oraz gablocie parafialnej)

 

Dziękuję bardzo Paniom Elżbiecie Staroń i Agnieszce Kiepus za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę, ofiarowane kwiaty i cały okres wakacyjnego sprzątania a już w przyszła sobotę proszę o podjęcie dyżuru wiernych z ul. Modrzewiowej z Ujazdu nr 20,22 i Brzezia nr 7,9,13,25,33,35

Szczęść Boże!

Ks. Ryszard