Ogłoszenia Parafialne

7 Niedziela zwykła – 19.02.2023

 

Dzisiejszą adoracją zakończymy Nabożeństwo 40-godzinne przygotowujące do 40-dniowego czasu refleksji, rozważania Męki Zbawiciela i wdzięczności za wszystkie cierpienia, wyrzeczenia i upokorzenia, jakie Odkupiciel nasz poniósł dla naszego zbawienia. Zapraszam na adorację po Mszach dopołudniowych (odpowiednio do g. 10.00 oraz przed Mszą św. popołudniową (od g. 15.00)

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a dodatkowo od Środy Popielcowej przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

W dzisiejszą niedzielę przypada dzień składki remontowo -inwestycyjnej

 

W środę (22.II) rozpoczyna się Wielki Post. Msze święte o godz. 8.00 i 18.00, w czasie których przeżyjemy pokutny obrzęd posypania głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta. Post ścisły obowiązuje formalnie od 18 do 60 roku życia, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku do końca życia.

W piątek o godz. 17.15 Droga Krzyżowa dla dzieci i ich Rodziców – następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta następnie Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o g.18.30 oraz również w niedzielę po porannej Mszy św. g.8.00, czyli ok. 8.50

 

Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można także uzyskać w piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie po Komunii św. modlitwy: Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego.

Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed obliczem Twoim i z największą żarliwością ducha proszę Cię i błagam, abyś najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości w serce me wlać raczył wraz z prawdziwą za grzechy moje skruchą i mocną wolą poprawy ; podczas gdy z wielkim wzruszeniem i głęboką boleścią duszy mojej Twoje pięć ran rozpamiętywam i myślą się w nich zatapiam, mając przed oczyma, co już mówił o Tobie, o dobry Jezu, święty król, prorok Dawid: „Przebili ręce moje i nogi moje, policzyli wszystkie kości moje”. Amen. 

 

Misje –rekolekcyjne dla wszystkich Parafian będą prowadzone w dn.01-05.2023 przez ks. Andrzej Żiarkowskiego –misjonarza ze Zgromadzenia Michała Archanioła.

 

W niedzielę o godz.15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił ks. Prob. Mirosław Kulesa z Bębła. Bezpośrednio po nabożeństwie Gorzkich Żali popołudniowa Msza święta.

Nie żałujmy czasu na modlitwę i udział w nabożeństwach wielkopostnych, którym przyświecają tak ważne intencje, jak: prośba o ducha pokuty, ciągłe rozpoznawanie swej drogi życiowej, dobre odprawienie rekolekcji- misji św., pojednanie z Bogiem i bliźnimi.

 

W czasie zbiórki na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii zebrano – 1,320, 50 gr PLN zebraną kwotę przekazano na konto CARITAS POLSKA!
Niech Dobry Bóg wynagrodzi wszystkim Dobroczyńcom!

 

Dziękuję Rodzinom pełniącym dyżur w minionym tygodniu za utrzymanie czystości w kościele ul. Nad Potokiem 4,10,14 ul. Lipowa 1,2 ul. Wiśniowa 2,4
W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Stroma 2,8,11,15 ul. Studnicka 4

 

Ks. Ryszard