Ogłoszenia Parafialne

1 Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023

 

Dzisiaj pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił ks. Prob. Mirosław Kulesa z Bębła. Bezpośrednio po nabożeństwie Gorzkich Żali popołudniowa Msza święta.

Dzisiaj po Mszach św. pokutny obrzęd posypania głów popiołem dla tych z Państwa, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w środę popielcową

 

W piątek, 2.III – pierwszy piątek miesiąca o godz. 17.15 Droga Krzyżowa dla dzieci i ich Rodziców – następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta następnie Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o g.18.30 oraz również w niedzielę po porannej Mszy św. g.8.00, czyli ok. 8.50 Spowiedź codziennie 20 min przed Mszą świętą, w piątek od godz. 16.45

Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można także uzyskać w piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie po Komunii św. modlitwy: Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego.

Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed obliczem Twoim i z największą żarliwością ducha proszę Cię i błagam, abyś najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości w serce me wlać raczył wraz z prawdziwą za grzechy moje skruchą i mocną wolą poprawy; podczas gdy z wielkim wzruszeniem i głęboką boleścią duszy mojej Twoje pięć ran rozpamiętywam i myślą się w nich zatapiam, mając przed oczyma, co już mówił o Tobie, o dobry Jezu, święty król, prorok Dawid: „Przebili ręce moje i nogi moje, policzyli wszystkie kości moje”. Amen.

 

W sobotę, 3.III – pierwsza sobota miesiąca. ŚWIETO ŚW. KAZIMIERZA, patrona archidiecezji krakowskiej. Odwiedziny chorych od godz. 9.30. Po Mszy wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.

 

Misje – rekolekcyjne dla wszystkich Parafian będą prowadzone w dn.01-05.04. 2023 przez ks. Andrzej Żiarkowskiego –misjonarza ze Zgromadzenia Michała Archanioła.

 

Nie żałujmy czasu na modlitwę i udział w nabożeństwach wielkopostnych, którym przyświecają tak ważne intencje, jak: prośba o ducha pokuty, ciągłe rozpoznawanie swej drogi życiowej, dobre odprawienie rekolekcji -misji św. , pojednanie z Bogiem i bliźnimi.

 

W czasie zbiórki środowej jałmużny na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii zebrano – zebrano 880 PLN Niech Dobry Bóg wynagrodzi wszystkim Dobroczyńcom!

 

Dziękuję Rodzinom pełniącym dyżur w minionym tygodniu za utrzymanie czystości w kościele ul. Stroma 2,8,11,15 ul. Skotnicka 4 W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Źródlana 1,3,10,12,14,16

 

Zapraszam ministrantów na kolejne spotkanie w ramach kursu lektorskiego – w przyszła niedzielę 5.03.2023 po Mszy św. o g.10.00

 

Ks. Ryszard