Ogłoszenia Parafialne

31 NZ ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA – 30.10.2022

 

Przed nami następujące święta i wspomnienia:

  • We wtorek – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (1.XI).
    Msze święte będą w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 14.00! Msza św. o 14.00 w intencji wszystkich zmarłych parafian i spoczywających na cmentarzu. O godzinie 13.15 modlitwy za zmarłych na cmentarzu /czytanie Wypominków jednorazowych/
    Mszy św. o 16.00 nie będzie!
  • W środę – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH – Dzień Zaduszny (2.XI). Msze święte o godz. 8.00 i 18.00. W tym dniu i przez cały listopad w dni powszednie będziemy zanosić przed każdą Mszą św. modlitwy za zmarłych, poleconych w Wypominkach rocznych i jednorazowych. Raz w miesiącu będzie sprawowana Msza św. w intencji zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych. Najbliższa Msza Wypominkowa w piątek, 4.XI, o godz. 18.00.
  • W piątek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

 

4.XI I piątek miesiąca. Msza św. o godz. 18.00, po niej Litania do Serca Pana Jezusa i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św., w piątek od godz.17.00.
5.XI – I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Na Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.

 

Bardzo dziękuję za wczorajszy dyżur przedstawicielom rodzin z ul. Krótka 27,29,31,33,45 uporządkowanie świątyni i złożoną ofiarę. . W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Jurajskiej 1,2,8,11,16,18,15 /nie trzeba kupować kwiatów/

 

Warunki i sposoby uzyskania odpustu za zmarłych

  • 1 i 2 listopada. – Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną 1-2.XI, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz dodatkową modlitwę (np. Zdrowaś Mario lub Pod Twoją obronę) według intencji Ojca Świętego. Trzeba wypełnić także inne warunki: stan łaski uświęcającej (ewentualnie Spowiedź sakramentalna) i Komunia święta.
  • 1-8 listopada. – Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Jest to odpust zupełny (w inne dni roku cząstkowy).

 

Kartki na wypominki można pobrać przy wyjściu z kościoła i złożyć osobiście u mnie / do końca listopada/ Proszę o czytelne wpisanie imion i nazwisk zmarłych polecanych w wypominkach oraz określenie godziny!

Składam serdeczne Bóg zapłać za każdą złożoną przy okazji wypominek ofiarę, która będzie przeznaczona na cele dobroczynne. Proszę jednocześnie Tych Czcigodnych Parafian o uzupełnienie zaległych ofiar / na utrzymanie cmentarza na kolejne lata/ za miejsce grobowe – szczególnie od roku 1999-2000-2002 do 2022 oraz Tych z Państwa, którym w tym roku kończą się terminy.

 

„Tylko wówczas jesteśmy święci, czyli błogosławieni, szczęśliwi, gdy wybieramy drogę Pana. Tylko wtedy wielka jest nasza nagroda w niebie.”

Ks. Ryszard Barański