Ogłoszenia Parafialne

32 Niedziela zwykła – 6.11.2022

 

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – na każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dzisiaj po Mszy św. o 10.00 Patriotyczny Koncert Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej …ZAPRASZAM!

W czwartek o g. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny – o zgodę i pokój w naszych rodzinach, sąsiedztwie, parafii i w naszym Narodzie!

 

  • W środę – ROCZNICA POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ, katedry biskupa Rzymu
  • W czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • W piątek – św. Marcina z Tours, biskupa – (11.XI) – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych!
  • W sobotę św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • W niedzielę świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

 

Dziękuję Rodzinom z ul. Jurajskiej 1, 2, 8, 11, 15, b16, 18 które wczoraj zadbały o czystość i piękno naszej świątyni i za złożoną ofiarę.
Za tydzień zapraszam mieszkańców ul. Jurajskiej 24A, 36, 48, 58, 60, 62, 68 oraz mieszkańców Wielkiej Wsi Proszę zapoznać się z nowym planem sprzątania na nadchodzący rok i ewentualne poprawki lub deklaracje złożenia ofiary zamiast obecności przy sprzątaniu!

 

12.11.2022 /sobota/ Rodzinna Patriotyczna Wyprawa „Śladami I Brygady Legionów” Brzezie / Kielce/Miechów/Brzezie 6:30 wyjazd – są jeszcze 3 miejsca!

 

Warunki i sposoby uzyskania odpustu za zmarłych

  • Do 8 listopada – Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Jest to odpust zupełny (w inne dni roku cząstkowy).