Ogłoszenia Parafialne

26 Niedziela zwykła – 25.09.2022r

 

Kalendarz liturgiczny:

  • We wtorek wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera, patrona dzieł miłosierdzia
  • W środę – św. Wacława, męczennika, patrona katedry wawelskiej
  • W czwartek – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA
  • W piątek – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  • W sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  • W niedzielę świętych Aniołów Stróżów
    W tym dniu (2.X), z racji Wspomnienia NMP Różańcowej zapraszam na Różaniec dzieci o g.10.00 klasy III wraz z Rodzicami, by dokonać poświęcenia i rozdania Różańców dzieciom I-Komunijnym.

 

W sobotę 1.X, odwiedziny chorych z Komunią św. od godz. 9.30; na Mszy wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.

 

Za dwa tygodnie przeżywać będziemy kolejny DZIEŃ PAPIESKI. Z tej okazji będzie przeprowadzona przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz uzdolnionej młodzieży.

 

Z racji wtorkowego wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, za tydzień odpust w Zabierzowie – Suma o godz. 12.00.

 

Przypominam o możliwości i gorąco zachęcam do włączenia się par małżeńskich przeżywających w tym roku jubileusz do wspólnej Mszy św. dziękczynnej, która będzie odprawiona 13.X o godz. 17.00

 

W październiku od poniedziałku (3.X) Msze święte wieczorne w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.00 (w środy o godz. 8.00).
W sobotę, 1.X Msza św. jeszcze o godz. 18.00 i po niej pierwsze nabożeństwo Różańcowe. Różaniec będzie odmawiany w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele przed Mszą św. popołudniową o godz. 15.30. Tradycyjnie będą rozdawane pamiątki udziału w nabożeństwach.

 

Dziękuję wszystkim PIELGRZYMOM za udział we wczorajszej pielgrzymce Róż Różańcowych do Łagiewnik i do świątyń Podkarpacia! /pamiętaliśmy w modlitwie/

 

W ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną z całej niedzieli została uzbierana suma 5 350 PLN, która już niedługo będzie wykorzystana na początek remontu drogi wokół kościoła ……Bardzo proszę Drogich Parafian o pomoc w zorganizowaniu transportu kołowego tzn. samochodów ciężarowych, które na początku października mogłyby przewieźć kruszywo …proszę o ewentualny kontakt od poniedziałku na nr telefoniczny parafii /12/ 285-16-96. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!

 

Na młodzież naszej Archidiecezji zebrano 420 PLN! Bóg Zapłać!

 

Dziękuję za sprzątanie świątyni, kwiaty, złożoną ofiarę przez rodziny z dyżuru parafialnego z ul. Świerkowej 15,18,23,25 oraz ul. Sosnowa 3,9 W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Sosnowej nr-y: 12,18,29,32,35,43A

Ks. Ryszard