Ogłoszenia Parafialne

27 Niedziela zwykła – 02.10.2022

 

W bieżącym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:

  • Dzisiaj – wspomnienie świętych aniołów stróżów
  • We wtorek – św. Franciszka z Asyżu
  • W środę – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • W piątek – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
  • W niedzielę ŚWIĘTO ŚW. WINCENTEGO KADŁUBKA, BISKUPA

 

W październiku, a następnie przez cały okres zimowy, Msze święte wieczorne w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.00 (w środy o godz. 8.00).

 

Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św., w niedzielę o godz. 15.30. Dzieci i uczniowie otrzymują pamiątki udziału w tym nabożeństwie.

 

W tym tygodniu I piątek miesiąca (7.X). Msza św. o godz. 17.00, następnie Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Różaniec. Proszę, by Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmówić przed Mszą świętą. Okazja do Spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św., w piątek od godz. 16.00
16.X. przeżywać będziemy kolejny DZIEŃ PAPIESKI. Z tej okazji będzie przeprowadzona przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz uzdolnionej młodzieży.

Przypominam o możliwości i gorąco zachęcam do włączenia się par małżeńskich przeżywających w tym roku jubileusz do wspólnej Mszy św. dziękczynnej, która będzie odprawiona 13.X o godz. 17.00

Dziękujemy Bogu za łaski otrzymane w czasie pielgrzymki parafialnej do Kalwarii pacławskiej, ładną pogodę i szczęśliwy powrót. Wszystkim uczestnikom w liczbie 53 osób dziękuję za udział i wspólną modlitwę. Ofiara zebrana w autokarze na Mszę św. dziękczynną i w intencji pielgrzymów, którą odprawię 13.10.2022 r. i 4.11.2022 o g.17.00

 

Za dwa tygodnie przeżywać będziemy kolejny DZIEŃ PAPIESKI. Z tej okazji będzie przeprowadzona przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz uzdolnionej młodzieży.

Z racji wtorkowego wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, odpust w Zabierzowie – Suma o godz. 12.00.

Przypominam o możliwości i gorąco zachęcam do włączenia się par małżeńskich przeżywających w tym roku jubileusz do wspólnej Mszy św. dziękczynnej, która będzie odprawiona 13.X o godz. 17.00

 

W październiku od poniedziałku (3.X) Msze święte wieczorne w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.00 (w środy o godz. 8.00). W sobotę, 1.X Msza św. jeszcze o godz. 18.00 i po niej pierwsze nabożeństwo Różańcowe. Różaniec będzie odmawiany w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele przed Mszą św. popołudniową o godz. 15.30. Tradycyjnie będą rozdawane pamiątki udziału w nabożeństwach.

 

Dziękuję za sprzątanie świątyni, kwiaty, złożoną ofiarę przez rodziny z dyżuru parafialnego z ul. Sosnowej nr-y: 12,18,29,35,39 W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Widokowej 6,25,37,39,41

 

Zapraszamy małżonków będących w związku sakramentalnym do włączenia się we wspólnotę Domowego Kościoła.
W naszych kręgach gromadzą się małżeństwa, które pragną pogłębiać wiarę, umacniać wzajemną relację, dla których wiara i rodzina nie są pustymi, niemodnymi już słowami, ale stanowią wartości, którymi warto żyć, za którymi warto podążać. Jeżeli chcecie poznawać Pana Boga i odkrywać Jego wolę w codzienności, spotkać ludzi myślących podobnie, dołączcie do naszej wspólnoty. Pozwólcie nam przybliżyć to, czym żyjemy, jak przebiegają comiesięczne spotkania kręgów rodzin, na czym polega formacja w Domowym Kościele.
Czekamy na Was, takich, jakimi jesteście – nieważne, na jakim etapie życia małżeńskiego się znajdujecie – każdy jest jednakowo cenny i ważny w oczach Pana Boga, każdy może znaleźć w naszej wspólnocie swoje miejsce.  9 października podczas Mszy świętych będzie okazja wysłuchać świadectw małżonków należących do Domowego Kościoła, niech będą one najlepszym – bo autentycznym i osobistym – zaproszeniem do naszej wspólnoty.

 

Ks. Ryszard