Ogłoszenia Parafialne

21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.08.2022

 

Wczoraj nasza Parafia przeżywała dzień dziękczynienia Bogu za owoce ziemi. To On sprawia, że ziemia rodzi plony i On daje człowiekowi zdrowie, siły i mądrość, aby przetwarzał owoce ziemi i przygotowywał je do spożycia dla siebie i swoich braci.

 

W nadchodzącym tygodniu będziemy obchodzić następujące święta i wspomnienia:

  • W poniedziałek – wspomnienie NMP Królowej
  • W środę – ŚWIĘTO ŚW. BARTŁOMIEJA, APOSTOŁA
  • W piątek – UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJMsza św. o 19.00
    Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  • W sobotę wspomnienie św. Moniki
  • W niedzielę– wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

 

Kościół w Będkowicach nosi tytuł NMP Królowej i przeżywa dzisiaj Odpust parafialny. Suma o godz. 11.30.

 

Organizatorzy XX Gminnego Święta Trzeźwości zapraszają Parafian, także z naszej parafii do udziału w tym wydarzeniu, które będzie miało miejsce w sobotę 10.09.2022 W programie Msza św. o godz. 15.00 w kościele parafialnym w Zabierzowie oraz druga część o godz. 16.30 w świetlicy Samorządowego Centrum Kultury i Promocji przy ul. Szkolnej 2 /zabawa taneczna/

 

Grupa Trzeźwiejących Alkoholików z naszej gminy pragnie w tym dniu podziękować za dar trzeźwego obecnie życia oraz prosić o łaskę trzeźwości dla wielu osób dotkniętych problemem uzależnienia od alkoholu w jakiekolwiek formie.

 

Wszystkim życzę błogosławionego pięknego tygodnia!

ks. Ryszard Barański