Ogłoszenia Parafialne

22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.08.2022

 

Kalendarz liturgiczny:

  • Dzisiaj – wspomnienie św. Augustyna, biskupa
  • W poniedziałek – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • W czwartek –bł. Bronisławy, dziewicy
  • W sobotę – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

 

Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego dla Szkoły Podstawowej – w czwartek, 1.IX., o godz. 8.00. Serdecznie zapraszam uczniów, rodziców i nauczycieli.
W szkole wspólna inauguracja Roku Szkolnego o godz. 9.15 na sali gimnastycznej.

 

Młodzież uczęszczającą do szkół ponadpodstawowych zapraszam na Eucharystię z okazji rozpoczęcia roku w czwartek (1.IX) lub pierwszy piątek (2.IX) na godz. 19.00.

 

W piątek (2.IX) – I piątek miesiąca. Po Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa, Akt Wynagrodzenia, Koronka do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Okazja do Spowiedzi codziennie dwadzieścia minut przed Mszą św., w piątek, 2.IX, od godz. 18.00.

W I sobotę (3.IX) odwiedziny Chorych z Komunią świętą od godz. 9.30 Proszę o zgłoszenia telefoniczne!
Na Mszy świętej wieczornej zmiana tajemnic różańcowych Róż Żywego Różańca.

 

W ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną została zebrana suma 5830,60 PLN Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom!

 

Dziękuję Pani Annie Czajowskiej z Rodziną z ul. Jeziorańskiej za ofiarowane kwiaty do świątyni. Za tydzień proszę o podjęcie dyżuru przedstawicieli rodzin z ul. Tatrzanskiej 8,10,30,32,34,36

 

Organizatorzy XX Gminnego Święta Trzeźwości zapraszają Parafian, także z naszej parafii do udziału w tym wydarzeniu, które będzie miało miejsce w sobotę 10.09.2022 W programie Msza św. o godz. 15.00 w kościele parafialnym w Zabierzowie oraz druga część o godz. 16.30 w świetlicy
Samorządowego Centrum Kultury i Promocji przy ul. Szkolnej 2 /zabawa taneczna/ Grupa Trzeźwiejących Alkoholików z naszej gminy pragnie w tym dniu podziękować za dar trzeźwego obecnie życia oraz prosić o łaskę trzeźwości dla wielu osób dotkniętych problemem uzależnienia od alkoholu w jakiekolwiek formie.

 

Wszystkim życzę błogosławionego pięknego tygodnia!
ks. Ryszard Barański