Ogłoszenia Parafialne

20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.08.2022

 

Kalendarz liturgiczny:

  • Dziś – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika (Odpust w Szklarach)
  • W poniedziałek – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP (15.VIII) Jest to święto narodowe i obowiązkowe święto kościelne. Msze święte jak w niedziele (8.00, 10.00) Po Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów.
  • W środę – ŚWIĘTO ŚW. JACKA, KAPŁANA, patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa
  • W sobotę – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • W niedzielę – wspomnienie św. Piusa X, papieża

 

W przyszłą niedzielę (trzecia niedziela miesiąca) składka remontowo-inwestycyjna.

 

Dziękuję Panu Łukaszowi Drewniakowi za pielęgnację trawników przy kościele i na cmentarzu/ wolontariat/. Dziękuję Paniom Agnieszce i Elżbiecie za podjęcie dyżuru w trosce o czystość naszej świątyni za ofiarowane kwiaty: Paniom Irenie, Celinie i Zofii!

 

Wójt Gminy Zabierzów Pani mgr.inż Elżbieta Burtan oraz Przewodniczący Rady Gminy Zabierzów wraz Panem sołtysem z Brzezia serdecznie zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się w najbliższą sobotę 20 sierpnia 2022 r. w Brzeziu.

 

Program uroczystości dożynkowych rozpocznie się o godz. 12:00 polową Mszą Świętą, podczas której poświęcone zostaną dary naszych pól.

Podczas święta plonów stoły obfitowały będą w regionalne przysmaki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, Kluby Seniora a stoiska tradycyjnego rzemiosła artystycznego zaproszą na warsztaty. Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów ogłosiło konkursy na tradycyjny wieniec dożynkowy oraz potrawę regionalną, które zostaną rozstrzygnięte podczas uroczystości dożynkowych. Tegoroczne dożynki wzbogaci koncert Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej, pokaz zespołu Tanecznice z Zabierzowa oraz koncert zespołu Future Folk. Na zakończenie zaplanowano zabawę taneczną z zespołem Players.

 

Organizatorzy XX Gminnego Święta Trzeźwości zapraszają Parafian, także z naszej parafii do udziału w tym wydarzeniu, które będzie miało miejsce w sobotę 10.09.2022 W programie Msza św. o godz. 15.00 w kościele parafialnym w Zabierzowie oraz druga część o godz. 16.30 w świetlicy Samorządowego Centrum Kultury i Promocji przy ul. Szkolnej 2 /zabawa taneczna/
Grupa Trzeźwiejących Alkoholików z naszej gminy pragnie w tym dniu podziękować za dar trzeźwego obecnie życia oraz prosić o łaskę trzeźwości dla wielu osób dotkniętych problemem uzależnienia od alkoholu w jakiekolwiek formie.

 

Wszystkim życzę błogosławionego pięknego tygodnia!
ks. Ryszard Barański