Ogłoszenia Parafialne

19 NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.08.2022

 

W nadchodzącym tygodniu będziemy obchodzić następujące święta i wspomnienia:

  • W poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
  • We wtorek – ŚWIĘTO ŚW. TERESY BENEDYKTY OD KRZYŻA (EDYTY STEIN), DZIEWICY I MĘCZENNICY, patronki Europy
  • W środę – ŚWIĘTO ŚW. WAWRZYŃCA, DIAKONA I MĘCZENNIKA
  • W czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy
  • W sobotę – ŚWIĘTO NMP KALWARYJSKIEJ (13.VIII)
    O godz.18.25 Różaniec- Nabożeństwo Fatimskie – g.19.00 Msza św., Litania Loretańska z procesja Maryjna.
  • W niedzielę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

 

Bardzo dziękujemy Paniom Agnieszce i Elżbiecie z Komitetu za dyżur i posługę w trosce o czystość i piękno naszej świątyni!

 

PIELGRZYMKA

Meksyk to absolutnie wyjątkowe miejsce na mapie świata, które nieprzerwanie przyciąga ogromne rzesze turystów i pielgrzymów, pragnących zobaczyć atrakcyjne zabytki, spróbować miejscowego jedzenia i poczuć specyficzny, żywiołowy klimat charakterystyczny dla tego obszaru.

Obowiązkowym punktem na trasie każdej pielgrzymki do Meksyku jest Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe – niezwykła świątynia, w której mieszają się języki uczestników ze wszystkich zakątków globu. 9 grudnia 1531 roku, Juan Diego doświadczył w tym miejscu objawienia Matki Bożej, która wskazała mężczyźnie krzewy róż, a następnie poleciła, aby nazbierał ich i schował do swego płaszcza, zwanego tilmą. Kiedy Juan Diego opowiadał o zdarzeniu i chciał pokazać słuchaczom kwiaty, okazało się, że zamiast róż, na płaszczu widoczny jest obraz Matki Bożej, którą widział mężczyzna. Dziś tilma z cudownym obrazem, umieszczona jest w centralnej części ołtarza. Wciąż nie przestaje zaskakiwać – zarówno pielgrzymów, jak i zewnętrznych badaczy, którzy podejmują się jej analizy. Wybranie Meksyku na cel pielgrzymki jest idealną decyzją, gdyż Sanktuarium w Guadalupe pozostaje nienaruszone od niemal pięciu wieków. Te i inne fakty, a także liczne uzdrowienia oraz pozostałe cuda, do których doszło w tym miejscu sprawiają, że Guadalupe jest jednym z najpopularniejszych sanktuariów na świecie. Jest to najstarsze objawienie maryjne oficjalnie uznane przez Kościół katolicki. Wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe przypada 12 grudnia.

 

MEXICO CITY – XOCHIMILCO – GUADALUPE – TEOTIHUACAN – PUEBLA – CHOLULA – CUERNAVACA – ACAPULCO – TAXCO – JASKINIE CACAHUAMILPA – MEXICO CITY

TERMIN: 28.01 – 12.02.2023

CENA: 2950 USD/os. + 240 USD/os. na miejscu

SZCZEGÓLY NA STRONIE INTERNETOWEJ I W GABLOCIE