Ogłoszenia Parafialne

3 Niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2022

 

Rozpoczęliśmy święty czas Wielkiego Postu i rekolekcji, które będą trwały od 1.04.2022 do 3.04.2022  włącznie…
Będziemy witać serdecznie w naszej wspólnocie księdza rekolekcjonistę – Ks. dr Diakona Tomasza Kosiek, pełniącego aktualnie obowiązki Diakona Słowa Bożego w diecezji Gliwickiej. Jest to niezwykle ważne i odpowiedzialne stanowisko w diecezji, które łączy się bezpośrednio z formację duchową Rodzin Katolickich.
Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, po nim popołudniowa Msza święta. Kazanie pasyjne,  głosi ks. prof. Marcin Wolczko
W piątek o godz. 17.15 Droga Krzyżowa dla dzieci i ich Rodziców – następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta następnie Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o g.18.30 oraz również w niedzielę po porannej Mszy św. g.8.00 czyli ok. 8.50

Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można także uzyskać w piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie po Komunii św. modlitwy: Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu przed wizerunkiem  Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego.

Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed obliczem Twoim i z największą żarliwością ducha proszę Cię i błagam, abyś najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości w serce me wlać raczył wraz z prawdziwą za grzechy moje skruchą i mocną wolą poprawy; podczas gdy z wielkim wzruszeniem i głęboką boleścią duszy mojej Twoje pięć ran rozpamiętywam i myślą się w nich zatapiam, mając przed oczyma, co już mówił o Tobie, o dobry Jezu, święty król, prorok Dawid: Przebili ręce moje i nogi moje, policzyli wszystkie kości moje….

 

 • W piątek(25.III) – UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO – Dzień Świętości Życia. Msza święta o godz. 18.00. Istnieje piękna możliwość podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, polegającego na objęciu 9-cio miesięczną modlitwą jednego, anonimowego dziecka poczętego. Informacje i deklaracje udziału w tym dziele na stolikach. Bardzo proszę o zabieranie tych ulotek i przyniesienie wypełnionych deklaracji na Mszę św.

 

Od dzisiaj można nabywać w zakrystii Baranki Wielkanocne jako wsparcie dla Dzieci z Ukrainy! Dziękuję bardzo Paniom ul. Piaski 15,21 i ul. Spokojna 3,4 za wczorajszą troskę o czystość naszego kościoła, złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin: ul. Spokojna 5 , 6 i ul. Złota 2/2 8/1, 16

 

Na terenie naszej parafii w firmie  AKG Architektura Krajobrazu pracowali Andriej  i Oksana, którzy są małżeństwem. Przyjeżdżają do nas do pracy od 2017 roku. Mieszkają w miejscowości Velikij Aleksandrov – 300 km na wschód od Lwowa. Oboje teraz działają w Wojskach Obrony Terytorialnej.
Mają problemy z zaopatrzeniem – potrzebują zwłaszcza leków, żywności, wyposażenia . Dostaliśmy na adres Przyjaciół listę najpotrzebniejszych rzeczy od Andriia, część już zakupiliśmy i wysyłamy. Prosimy Państwa o pomoc w uzupełnieniu kolejnej paczki. Rzeczy, których potrzebujemy:

 • Karimaty 5-10 szt.
 • Śpiwory 5-10 szt.
 • bielizna termoaktywna damska i męska (różne rozmiary) – 30 szt.
 • buty trekkingowe i kalosze (rozm 43/45/46) – 10 szt.
 • latarki
 • makarony i kasze
 • leki przeciwbólowe
 • woda utleniona i środki do dezynfekcji ran
 • bandaże, materiały opatrunkowe
 • pantenol, jod, wszelkie środki przeciwbólowe, tabletki węgiel

Wszelkie dary możemy składać w sali św. Franciszka lub u drzwi tej sali gdy nie będzie dyżuru w godz. 8.00- 19.00 do środy 23.03.2022

 

Możemy okazać wsparcie poprzez konto

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ  NMP MATKI KOŚCIOŁA W BRZEZIU
ul. NARODOWA 114
32-080 BRZEZIE

Nr rachunku: 78 1440 1127 0000 0000 1242 3489
Tytułem: DAROWIZNA NA RZECZ POMOCY UKRAINIE

Z góry dziękuje za pomoc w imieniu naszym i naszych przyjaciół.

 

Z modlitwą i kapłańskim błogosławieństwem
ks. dr Ryszard Barański