Ogłoszenia Parafialne

4 Niedziela Wielkiego Postu – 27.03.2022

 

Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.00, popołudniowa Msza święta – zaraz po nabożeństwie. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 18.30 – i w niedzielę ok.8.50

 

Rekolekcje Wielkopostne w naszym kościele w dniach 1 – 3. IV . 2022r. będzie głosił ks. Diakon dr Tomasz Kosiek z diecezji Gliwickiej. Spowiedź parafialna przed Świętami Wielkanocnymi będzie miała miejsce dnia 11.IV (Wielki Poniedziałek) Szczegółowy program na stolikach do zabrania do domów.

1.IV – I piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od g. 16.30!
2.IV – I sobota miesiąca. W tym dniu nie będzie odwiedzin chorych. Odwiedziny chorych z Komunią przed Świętami Wielkanocnymi będą miały miejsce w sobotę, 9.IV.2022.
Proszę zgłaszać telefonicznie chorych, którzy chcieliby przyjąć Komunię św. w domu przed Świętami.
Po Mszy wieczornej Nabożeństwo I-Sobotnie i zmiana tajemnic różańcowych. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z organizacją rekolekcji oraz kwiaty do Bożego Grobu.

 

Baranki Wielkanocne – ofiary przeznaczone na Caritas dla dzieci z Ukrainy!

 

Proszę w czasie parkowania do wjeżdżania na działkę kościelną i parkowania jeden za drugim na alei wokół kościoła. Znaleziono na terenie parkingu kościelnego kluczyki do samochodu… odbiór w zakrystii !

 

Rozpoczęła się dokładna inwentaryzacja cmentarza parafialnego, dokonano dokładnych geodezyjnych pomiarów, zdjęć z drona, 166 zdjęć nagrobków oraz ewidencji zmarłych osób aby utworzyć bazę danych ze względu na przygotowywaną nową ustawę sejmową odnośnie zarządzania cmentarzy w Polsce. Proszę o uregulowanie zaległych spraw administracyjnych / m.in. zmiany dysponentów grobów itp./

 

Dziękuję bardzo Państwu z : ul. Spokojna 5, 6 i ul. Złota 16 za wczorajszy dyżur w trosce o czystość i estetykę naszego kościoła i sali św. Franciszka oraz złożoną ofiarę.
W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Złotej 6, Akacjowej 12, 14 ul. Kulki 9, 14 i ul. Reja 18

 

Ks. Ryszard