Ogłoszenia Parafialne

Szlachetna paczka 2021 – finał

Weekend Cudów już za nami. Ponad 17 000 rodzin otrzymało niezbędna pomoc a w tym i „nasza parafialna” rodzina . Zżyliśmy się trochę z jej członkami (a było ich wielu) ale co najważniejsze wspólnym wysiłkiem zebraliśmy to, co rodzina wskazała jako najpilniejsze potrzeby. Tak więc nasz udział w Cudzie Szlachetnej Paczki to:

 • 2 tony węgla ( 1 tona dodatkowo to nasza własna inicjatywa)
 • 112 pudełek darów (stół, krzesła, regał, buty, kurtki zimowe, środki czystości, żywność, pieluchy jednorazowe dla dorosłej osoby oraz dla dziecka, pościel, koce, kołdry, poduszki, artykuły gospodarstwa domowego, pomoce szkolne, zabawki, raz prezenty-niespodzianki wg marzeń domowników,
 • 15 osób zaangażowanych bezpośrednio w prowadzenie akcji,
 • niezliczona ilość osób życzliwych , gotowych do pomocy
 • 1 Szkoła Podstawowa – ta w Brzeziu,
 • 1 Lewiatan- ten w Ujeździe
 • I przede wszystkim mnóstwo darczyńców,

 

Czas na podziękowania , których nie sposób pominąć. Kolejność zupełnie przypadkowa.
Dziękuję w imieniu swoim i Księdza Proboszcza:

 • Panu Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Brzeziu- P. Pawłowi Miłobędzkiemu za to, że bez wahania , po raz kolejny użyczył miejsca do prowadzenia akcji oraz składowania tej ogromnej ilości rzeczy;
 • Nauczycielom za mobilizowanie dzieci i młodzieży do aktywnego udziału w kompletowaniu Naszej paczki;
 • personelowi szkoły ,ze szczególnym uwzględnieniem państwa woźnych za to, że dzielnie znieśli wszelki „nadmiar” : bałaganu, paczek, pudełek;
 • Panu Tomaszowi Wojtaszkowi za przewóz darów do Ujsołów;
 • uczniom wszystkim : i tym, którzy , nie szczędząc czasu, pomagali w sortowaniu, pakowaniu i załadunku darów i tym, którzy wspólnie zakupili rzeczy wskazane w liście potrzeb rodziny jak również i tym, którzy z własnej inicjatywy napisali listy, życzenia do najmłodszych członków Naszej Rodziny;
 • Rodzicom uczniów za zrozumienie sensu wychowawczego naszej zbiórki darów i wsparcie jej. Liczne SMS-y od Was zachowam jako dowód Waszego zaangażowania;
 • Państwu Stryjakom, właścicielom sklepu Lewiatan w Ujeździe, za umożliwienie zbiórki art. żywnościowych w ich sklepie;
 • Personelowi sklepu , na którego barkach spoczęła realizacja zbiorki darów na terenie sklepu,
 • Klientom sklepu tym, którzy zapełnili nasze koszyki, nie bacząc na wysokość rachunku jaki
  płacili przy kasie. Szczególne podziękowania kierujemy do Ukrainki, która umieściła w naszym
  koszu rzecz skromną ale świadczącą wzruszająco o woli pomocy,
 • Pewnej 6-latce, która darowała wszystkie swoje najpiękniejsze sukienki dla Julki, Klaudii i Oli,

Chcemy wyróżnić i podziękować darczyńcom „Wielkogabarytowym”, którzy opłacili 1 z 2 ton węgla oraz tym, którzy zakupili niezliczoną ilość pieluch jednorazowych dla chorego, dorosłego członka rodziny. Pozostaną w tych podziękowaniach na własne życzenie, anonimowi.

Drodzy Darczyńcy, Drodzy Współparafianie swoja postawą , zaangażowaniem, inicjatywą niejednokrotnie w ciągu ostatnich 3 tygodni leczyliście moje stany zwątpienia. Gdy wydawało się, że nie udźwignę zadania nadchodził kolejny SMS z deklaracją pomocy i zakupu.

Dziękuje Księdzu Proboszczowi za to, że zawsze pojawiał się w chwilach trudniejszych, z radą, pomysłem, energią, modlitwą i OPTYMIZMEM. „Damy radę” stało się prawie hasłem reklamowym działań charytatywnych naszej parafii. Damy radę bo jak nie my to kto???

Bóg zapłać!