Ogłoszenia Parafialne

3 Niedziela Adwentu – 12.12.2021

 

Oczekiwanie to ważna część naszego życia. W oczekiwaniu adwentowym kryje się już radość, której się spodziewamy. Podkreśla to charakter dzisiejszej, trzeciej niedzieli adwentu, w której dopuszczony i wskazany jest różowy kolor szat liturgicznych. Wieczór Wigilii przed uroczystością Bożego Narodzenia powinien być przeniknięty religijnymi akcentami. Warto przypomnieć sobie o intencjach pokutnych towarzyszących przedświątecznym porządkom i przygotowaniom, o wspólnym ubieraniu choinki, o modlitwie przed wieczerzą wigilijną połączonej z lekturą fragmentu Ewangelii, o użyciu pobłogosławionych opłatków, o życzeniach, które koncentrują się na wartościach duchowych, o tradycyjnie postnym charakterze dań wigilijnych, o śpiewie kolęd i wspólnym oglądaniu transmisji Mszy świętej w nocy.

Nie mniej istotne będzie zwracanie uwagi wiernych na codzienne elementy wyrażające bliskość wobec Boga, który nieustannie do nas przychodzi i na nas czeka, jak modlitwa przed posiłkami, czy słowo przepraszam na koniec dnia.

 

Spowiedź święta parafialna będzie miała miejsce w naszym kościele w wtorek – 21.XII.2021 w godzinach 15.30 – 17.00 i 17.30 – 18.00.

 

Zapraszam Panów do ustawiania choinek w nadchodzącą sobotę oraz Naszą Straż Pożarną do udekorowania aranżacji Bożo-Narodzeniowej a młodzież / w tym kandydatów do sakramentu bierzmowania/ oraz  dorosłych do pomocy przy ubieraniu choinek w o godz. 18.30 w przyszły poniedziałek Będę wdzięczny również za pomoc /3 silnych Panów/ w transporcie /potrzebny jest większy samochód / drzewek z Ujazdu do kościoła.

 

  • W poniedziałek – św. Łucji – dziewicy męczennicy
  • We wtorek -wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

 

W sobotę, 18.XII., od godz. 9.30 rozpocznę odwiedziny chorych przed Świętami.
W przyszłym tygodniu składka inwestycyjna.

 

Dziękuję bardzo Państwu z ul. Źródlanej 1,3,10,12,14,16 za przygotowanie świątyni na niedzielę i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu zapraszam  przedstawicieli rodzin z ul. Nad Potokiem 4,14 ul. Wiśniowa 2,4 ul. Lipowa 1,2 ul. Polna 51

 

Poprzez naszą Diakonię Apostolstwa Chorych i Potrzebujących pragniemy dotrzeć w tych dniach adwentowego czuwania do naszych potrzebujących Parafian – przy wejściu do kościoła w specjalnym pojemniku możemy ofiarować nasze żywnościowe dary takie jak:  konserwę „szynkę konserwowa”, herbatę , kawę , ciasteczka, owoce w puszkach, czekoladę gorzka, soczek…..

Drodzy Państwo! Zawartość tych 35 paczek, które pragniemy zorganizować to nie  tylko słodycze i żywność to bardzo ważny sygnał, że my pamiętamy o naszych siostrach i braciach …że jesteśmy z Nimi SOLIDARNI w ich życiu!
Diakonia

 

Życzę wszystkim błogosławionego adwentowego III tygodnia!
Maranna Tha! Przyjdź Panie Jezu!
ks. Ryszard