Ogłoszenia Parafialne

4 Niedziela Adwentu – 19.12.2021

 

Spowiedź święta /parafialna/ będzie miała miejsce w naszym kościele w wtorek – 21.XII.2021 w godzinach 15.30 – 17.00 i 17.30 – 18.00

 

Zapraszam do udekorowania aranżacji Bożo-Narodzeniowej młodzież /w tym kandydatów do sakramentu bierzmowania/ oraz  dorosłych jutro w poniedziałek o godz. 18.30

 

Roraty w bieżącym tygodniu: jutro o g. 17.00,w środę i w piątek (dzień Wigilii) o g.8.00
Ostatni obrazek dzieci otrzymają w czwartek, 23.XII. Proszę o przyniesienie w tym dniu na roraty o godz. 17.00 plansz z wklejonymi obrazkami.

 

W piątek (24.XII) Wigilia Bożego Narodzenia.
Wieczerzę Wigilijną przeżyjmy w duchu naszych pięknych tradycji ożywionych wiarą. Niech będzie miejsce na modlitwę, odczytanie Ewangelii o Bożym Narodzeniu (Łk 2, 1-20), dzielenie się opłatkiem i życzenia.

O północy PASTERKA – ta niezwykła noc zajaśnieje światłem, bo „Słowo Ciałem się stanie!” Składka przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

Wieczór Wigilii przed uroczystością Bożego Narodzenia powinien być przeniknięty religijnymi akcentami. Warto przypomnieć sobie o intencjach pokutnych towarzyszących przedświątecznym porządkom i przygotowaniom, o wspólnym ubieraniu choinki, o modlitwie przed wieczerzą wigilijną połączonej z lekturą fragmentu Ewangelii, o użyciu  pobłogosławionych opłatków, o życzeniach, które koncentrują się na wartościach duchowych, o tradycyjnie postnym charakterze dań wigilijnych, o śpiewie kolęd i wspólnym uczestnictwie we Mszy świętej w nocy.
Nie mniej istotne jest zwracanie uwagi wiernych na codzienne elementy wyrażające bliskość wobec Boga, który nieustannie do nas przychodzi i na nas czeka, jak modlitwa przed posiłkami, czy słowo przepraszam na koniec dnia.

 

  • W sobotę – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 16.00. Składka przeznaczona na „świętopietrze”.
  • W niedzielę – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY, JEZUSA, MARYI I JÓZEFA oraz ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, pierwszego męczennika.
    Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 16.00. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

 

Bardzo dziękuję Paniom z ul. Lipowej 1,2 za wczorajszą troskę o czystość i estetykę naszej świątyni i za złożoną ofiarę. Na środę (22.XII) na godz. 18.00 zapraszam przedstawicieli rodzin: ul. Skotnicka 4, Stroma 2,8,11,15

 

ks. Ryszard