Ogłoszenia Parafialne

24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.09.2021

 

W nadchodzącym tygodniu będziemy obchodzić następujące święta i wspomnienia:

 • W poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła (13.IX)
  O godz. 18.00 Msza św. codzienna.
  O 18.25 Nabożeństwo Fatimskie – Różaniec Fatimski
  O 19.00 MSZA ŚW. ZBIOROWA a następnie procesja Maryjna Apel Jasnogórski!
 • We wtorek – ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO
 • W środę – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej
 • W czwartek – świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa
 • W piątek – św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła
 • W sobotę ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, ZAKONNIKA, patrona Polski i polskiej młodzieży
 • W niedzielę – wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika

 

Dzisiaj Odpust w Racławicach za tydzień w Modlnicy ku czci NMP Bolesnej – we wtorek w Kobylanach w Święto Podwyższenia Krzyża – suma o 18.00.

 

Spotkanie z rodzicami dzieci kl. III przed I Komunią Świętą – w przyszłą niedzielę, 19.09.2017 po Mszy św. o godz. 16.00 w kościele w Brzeziu.

 

Wystawa „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia” to wystawa przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego z okazji przypadającego w październiku 2018 roku 70. jubileuszu objęcia przez Stefana Wyszyńskiego tronu prymasowskiego i 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.
Wystawa, która będzie zaprezentowana w naszej parafii od 19 września 2021 r. do 11 pażdziernika – została skomponowana zestawiając zdjęcia archiwalne i cytaty. Kluczem do jej zrozumienia jest otwarty katalog pojęć będących filarami, na których opiera się – jak to nazwał Karol Wojtyła – „gramatyki życia” zarówno jednostek jak i całych społeczności.
Wystawa przenosi zwiedzających w świat zagadnień filozoficznych, moralnych i historycznych. Przypomina ponadto wskazówki i przestrogi, jakie kard. Wyszyński i św. Jan Paweł II pozostawili Polakom na czas wytyczania naszej przyszłości już bez ich bezpośredniej pomocy. Ekspozycja składa się z 16 plansz w rozmiarze 70x100cm

 

Serdecznie zapraszam wszystkich zelatorów i członków Żywego Różańca do udziału w naszej pielgrzymce, która odbędzie się tradycyjnie w ostatnią sobotę września (25 września). Będziemy dziękować Bogu za dar beatyfikacji naszych wielkich Rodaków, a w sposób szczególny będziemy się wsłuchiwać w świadectwo o modlitwie różańcowej, dane przez nowego błogosławionego ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Stąd hasłem pielgrzymki są jego słowa: „Modlitwą różańcową powiążcie wasze serca”.
Program:

 • 10.00 Modlitwa i przywitanie, śpiew Hymnu Żywego Różańca
 • 10.15 Prof. Krzysztof Ożóg, Różaniec Święty w życiu, działalności i nauczaniu bł. kard. Stefana Wyszyńskiego
 • 10.45 Komunikaty
 • 11.15 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec
 • 12.00 EUCHARYSTIA pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

 

Dziękuję bardzo Paniom i Panom z ul. Narodowej za wczorajszy trud podjęty w dbałości o czystość i estetykę naszego kościoła, za kwiaty Państwu Młodym Monice i Dariuszowi Duda. Życzymy Młodej Parze obfitości łask Bożych!
W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Narodowej 56,56C,58,70 ul. Radosna 72,74