Ogłoszenia Parafialne

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.09.2021

 

Dzisiaj odbędzie się zbiórka do puszek przy kościołach Archidiecezji Krakowskiej także i w naszej parafii  na pomoc Afgańczykom. Zebrane środki zostaną wpłacone na konto Kurii Metropolitalnej.

 

W nadchodzącym tygodniu będziemy obchodzić następujące święta i wspomnienia:

  • Dzisiaj – wspomnienie bł. Matki Teresy z Kalkuty
  • Wtorek – wsp. Św. Melchiora Grodzieckiego , prezbitera i męczennika
  • W środę – ŚWIĘTO NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY (8.IX) – błogosławienie nasion przeznaczonych do siewu
  • W czwartek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy
  • W niedzielę – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi

 

Lektorów i ministrantów zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę (12.IX) po Mszy św. o godz. 10.00, czyli ok. 10.50. Dzisiaj Odpust w kościele p.w. Św. Idziego w Giebułtowie. Suma o godz. 11.30.

 

Wystawa „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia” to wystawa przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego z okazji przypadającego w październiku 2018 roku 70. jubileuszu objęcia przez Stefana Wyszyńskiego tronu prymasowskiego i 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.
Wystawa, która będzie zaprezentowana w naszej parafii od 19 września 2021 r. do 11 października – została skomponowana zestawiając zdjęcia archiwalne i cytaty. Kluczem do jej zrozumienia jest otwarty katalog pojęć będących filarami, na których opiera się – jak to nazwał Karol Wojtyła – „gramatyki życia” zarówno jednostek jak i całych społeczności.
Wystawa przenosi zwiedzających w świat zagadnień filozoficznych, moralnych i historycznych. Przypomina ponadto wskazówki i przestrogi, jakie kard. Wyszyński i św. Jan Paweł II pozostawili Polakom na czas wytyczania naszej przyszłości już bez ich bezpośredniej pomocy. Ekspozycja składa się z 16 plansz w rozmiarze 70x100cm.
Serdecznie zapraszam wszystkich zelatorów i członków Żywego Różańca do udziału w naszej pielgrzymce, która odbędzie się tradycyjnie w ostatnią sobotę września (25 września). Będziemy dziękować Bogu za dar beatyfikacji naszych wielkich Rodaków, a w sposób szczególny będziemy się wsłuchiwać w świadectwo o modlitwie różańcowej, dane przez nowego błogosławionego ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Stąd hasłem pielgrzymki są jego słowa: „Modlitwą różańcową powiążcie wasze serca”.
Program:

  • 10.00 Modlitwa i przywitanie, śpiew Hymnu Żywego Różańca
  • 10.15 Prof. Krzysztof Ożóg, Różaniec Święty w życiu, działalności i nauczaniu bł. kard. Stefana Wyszyńskiego
  • 10.45 Komunikaty
  • 11.15 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec
  • 12.00 EUCHARYSTIA pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

 

Czas pandemii koronawirusa utrudnił rozwój Dziecięcych Płatków Róż Różańcowych. Zachęcamy, aby w miesiącu październiku, podjąć wysiłek tworzenia tych małych wspólnot modlitewnych. Dziękuję bardzo za wczorajsze przygotowanie świątyni na kolejny tydzień, za wystrój kwiatowy oraz złożoną ofiarę Parafiankom i Parafianom z ul. Narodowej i ul. Szkolnej. W następnym tygodniu zapraszam do zadbania  świątynię Parafian z ul. Narodowej 40,46,48,50,52,54

Na cmentarzu parafialnym został zamontowany nowy 20 sekundowy /czasowy/ kran do poboru wody! Jest stosowany na wielu cmentarzach Małopolski!

 

W dniach 2-3.10.2021 /sobota-niedziela/ planowana jest dwudniowa pielgrzymka autokarowa /do 30 osób/ do Sanktuarium Świętej Wody oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku gdzie spoczywa bł. ks. Michał Sopoćko. W drodze do celu zwiedzimy Starówkę i sanktuarium bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Orientacyjny koszt będzie podany po zgłoszeniu się listy chętnych /lista na stoliku/