Ogłoszenia Parafialne

26 Niedziela zwykła – 26.09.2021r.

 

Dzisiaj dzieci klasy III wraz z rodzicami na przeżyją poświęcenie i rozdanie Różańców.

 

W bieżącym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:

  • W poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera, patrona dzieł miłosierdzia
  • We wtorek św. Wacława, męczennika, patrona katedry wawelskiej
  • W środę – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA
  • W czwartek – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  • W piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  • W sobotę świętych Aniołów Stróżów

 

W październiku, a następnie przez cały okres zimowy, Msze święte wieczorne w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.00.

 

W tym tygodniu I piątek miesiąca (1.X). Msza św. o godz. 17.00, po niej Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i pierwsze Nabożeństwo Różańcowe. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie odmówiona przed Mszą świętą. Okazja do Spowiedzi codziennie 20 minut przed Mszą św., a w piątek od godz. 16.00.
W kolejne dni października Różaniec będzie odmawiany w dni powszednie
po Mszy św., a w niedziele przed Mszą św. popołudniową o godz. 15.30

 

W I piątek 1 października od godz. 14.30 – do 15.30 odwiedziny chorych z Komunią św., proszę o zgłoszenia telefoniczne do wtorku!

 

Dzisiaj będzie przeprowadzona zbiorka składka na rzecz młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.

 

Trwa możliwość zwiedzania wystawy „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia” – to wystawa przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego z okazji przypadającego w październiku 2018 roku 70. jubileuszu objęcia przez Stefana Wyszyńskiego tronu prymasowskiego i 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.
Wystawa, która będzie zaprezentowana w naszej parafii do 11 października – została skomponowana zestawiając zdjęcia archiwalne i cytaty.
Kluczem do jej zrozumienia jest otwarty katalog pojęć będących filarami, na których opiera się – jak to nazwał Karol Wojtyła – „gramatyki życia” zarówno jednostek jak i całych społeczności.

 

Zapraszam młodzież klasy VII i VIII Sz. Podst. wraz z Rodzicami na Mszę św. i spotkanie przygotowawcze do Sakramentu Bierzmowania w pierwszy piątek października 01.10.2021 o godz. 17.00

 

Za półtora tygodnia we środę (13.X) z racji wspomnienia w nadchodzących dniach święta NMP Różańcowej oraz wspomnienia NMP Fatimskiej zapraszam na Mszę św. Członkinie i Członków Żywego Różańca w naszej parafii, w intencji których ta Msza św. będzie sprawowana.

 

Dziękuję bardzo Rodzinom z ul. Narodowej 76/2 ,80,84,86 za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę piękne kwiaty i złożoną ofiarę na środki czystości potrzebne w sprzątaniu . W przyszłym tygodniu zapraszam mieszkańców ul. Narodowa 51,61,110 oraz ul. Słoneczna 2

 

Życzę wszystkim błogosławieństwa i opieki Bożej na całą niedzielę i cały nadchodzący tydzień!
Ks. Ryszard