Ogłoszenia Parafialne

22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.08.2021

 

W nadchodzącym tygodniu będziemy obchodzić następujące święta i wspomnienia:

 • Dzisiaj – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
 • W środę –bł. Bronisławy, dziewicy
 • W piątek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  – pamiętajmy z wdzięcznością w modlitwie za dar wieloletniej posługi kapłańskiej w naszej parafii ks. dr Grzegorza Kubika /Prob. w Dziekanowicach/
  – w dniu Jego imienin tak jak w czerwcu o ks. Władysławie Szymoniaku, także z okazji jego imienin!
 • W sobotę – wsp. błog. Sióstr z Nowogródka /męczennic/
 • W niedzielę – św. Matki Teresy z Kalkuty
  – I niedziela miesiąca zamiast kazania wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

 

Kończy się czas wakacji – od czwartku (2.IX) Msze święte wieczorne będą odprawiane o godz. 18.00, w niedziele bez zmian o godz. 8.00, 10.00 i 16.00.

 

Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego dla Szkoły Podstawowej – w środę, 1.IX., o godz. 8.00. Serdecznie zapraszam uczniów, rodziców, i nauczycieli.
Młodzież uczęszczającą do szkół ponadpodstawowych zapraszam na Eucharystię z okazji rozpoczęcia roku w  pierwszy piątek miesiąca (3.IX) na godz. 18.00.

 

Okazja do Spowiedzi – przed I piątkiem codziennie 20 minut przed Mszą św., w piątek od godz. 16.45. W I piątek (3.IX) po Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa, Akt Wynagrodzenia błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
Niech skorzystanie z Sakramentu Miłosierdzia będzie naszym duchowym przygotowaniem z okazji rozpoczęcia roku szkolnego I piątku.

 

W I sobotę (4.IX) odwiedziny Chorych z Komunią świętą od godz. 9.30. / proszę o zgłoszenia telefoniczne/ Po Mszy świętej wieczornej zmiana tajemnic różańcowych Róż Żywego Różańca w
ramach nowenny za wstawiennictwem Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

 

Wystawa „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia” to wystawa przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego z okazji przypadającego w październiku 2018 roku 70. jubileuszu objęcia przez Stefana Wyszyńskiego tronu prymasowskiego i 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Wystawa, która będzie zaprezentowana w naszej parafii od 15 września 2021 r. została skomponowana zestawiając zdjęcia archiwalne i cytaty. Kluczem do jej zrozumienia jest otwarty katalog pojęć będących filarami, na których opiera się – jak to nazwał Karol Wojtyła – „gramatyki życia” zarówno jednostek jak i całych społeczności. Także obchodzącej rocznicę odzyskania niepodległości Polski.

Wystawa przenosi zwiedzających w świat zagadnień filozoficznych, moralnych i historycznych. Przypomina ponadto wskazówki i przestrogi, jakie kard. Wyszyński i św. Jan Paweł II pozostawili Polakom na czas wytyczania naszej przyszłości już bez ich bezpośredniej pomocy. Ekspozycja składa się z 16 plansz w rozmiarze 70x100cm.

 

Sołtys i Rada Sołecka Brzezie zapraszają Parafian na Mszę świętą dziękczynną za tegoroczne plony w przyszłą sobotę 4.IX, o godz. 16.00

 

Dziękuję bardzo za wczorajsze przygotowanie świątyni na kolejny tydzień, za wystrój kwiatowy. Rozpoczyna się dyżur sprzątania – w następnym tygodniu zapraszam do zadbania świątynię Parafian z ul. Narodowej 2, 6, 10, 14 ul. Szkolna 2, 5, 12, 14, 18

 

Na cmentarzu parafialnym został zamontowany nowy 20 sekundowy /czasowy/ kran do poboru wody! Jest stosowany na wielu cmentarzach Małopolski!

 

PROJEKT NADZEJA DLA PRZYSZŁEGO POKOLENIA!
Dla młodego pokolenia miłość oznacza poświęcony im czas . Ten czas to czas rodziców, wychowawców, czas nas dorosłych, tych, którzy rozumieją, że wychowanie to zadanie najważniejsze.
Czy my Parafianie możemy choć w niewielkim stopniu pomóc dzieciom i młodzieży w mądrym zagospodarowaniu czasu? Tak! Zrodził się pomysł wykorzystania zaplecza naszego kościoła do zajęć sobotnich dla młodych parafian. Chcielibyśmy poprzez różnego rodzaju warsztaty, spotkania dać dzieciom i młodzieży szansę na nabycie różnych praktycznych umiejętności np. kulinarnych, na pobudzenie wrażliwości artystycznej np. poprzez zajęcia plastyczne, muzyczne, historyczne , informatyczne wreszcie pomóc tym, którzy maja trudności w sprostaniu wymaganiom szkolnym. Zakres pomysłów co do charakteru zajęć jest nieograniczony. By zrealizować pomysł jak najlepiej konieczny jest WASZ współudział w stworzeniu warunków do poprowadzenia zajęć, a to:

 1. salka wyposażenie salki św. Franciszka, w półki, regały, pojemniki na pomoce /mogą być używane/
 2. pomoce : kredki, papier, pędzle, farby, włóczki, papier kolorowy, ścinki materiałów, kleje, szkło, deski , kamienie , sznurki, wstążki i różne inne, które dyktuje nam wyobraźnia a które mogą być wykorzystane do zajęć artystycznych.
  To z pewnością macie w domach jako niewykorzystane pomoce szkolne czy jako pozostałości po własnych aktywnościach,
 3. pomysły na warsztaty
 4. OSOBY GOTOWE DO POPROWADZENIA WARSZTATÓW a szczególnie apelujemy do Nauczycieli i Nauczycieli-Emerytów.

„Takie będzie młodzieży chowanie …” jak wielkie będzie nasze wspólne zaangażowanie. Niech powyższy apel nie pozostanie bez odzewu!

 

Ks. Ryszard