Ogłoszenia Parafialne

21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.08.2021

 

W nadchodzącym tygodniu będziemy obchodzić następujące święta i wspomnienia:

  • We wtorek – ŚWIĘTO ŚW. BARTŁOMIEJA, APOSTOŁA
  • W czwartek – UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ – Msze św. o godz. 8.00 i 19.00
  • W piątek – wspomnienie św. Moniki
  • W sobotę – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  •  niedzielę – Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

 

Od przyszłej niedzieli będzie odprawiana Msza św. o godz. 16.00!

 

Dziękuję bardzo Paniom z Komitetu za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę a Państwu Młodym Natalii i Pawłowi Sołek dziękujemy za kwiaty w kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Najświętszej na nowej drodze życia – małżeńskiego i rodzinnego.

 

Wyrażam ogromną wdzięczność Tym Wszystkim Parafianom /Rodzinom, Osobom Samotnie mieszkającym/ za odpowiedzialność i trud sprzątania naszej wspólnej świątyni. W 18 miesięcznym dyżurze podjęło służbę Wspólnocie 374 domy z całej naszej parafii – nie uczestniczyło 85 domów! Proszę o zapoznanie się kiedy dana ulica i dom ma swój dyżur, raz na 14 następnych miesięcy! Zasady sprzątania kościoła pozostają bez zmian!

 

PROJEKT NADZEJA DLA PRZYSZŁEGO POKOLENIA!
Dla młodego pokolenia miłość oznacza poświęcony im czas . Ten czas to czas rodziców, wychowawców, czas nas dorosłych, tych, którzy rozumieją, że wychowanie to zadanie najważniejsze.
Czy my Parafianie możemy choć w niewielkim stopniu pomóc dzieciom i młodzieży w mądrym zagospodarowaniu czasu ? Tak ! Zrodził się pomysł wykorzystania zaplecza naszego kościoła do zajęć sobotnich dla młodych parafian.
Chcielibyśmy poprzez różnego rodzaju warsztaty, spotkania dać dzieciom i młodzieży szansę na nabycie różnych praktycznych umiejętności np. kulinarnych, na pobudzenie wrażliwości artystycznej np. poprzez zajęcia plastyczne, muzyczne, historyczne , informatyczne wreszcie pomóc tym, którzy maja trudności w sprostaniu wymaganiom szkolnym. Zakres pomysłów co do charakteru zajęć jest nieograniczony. By zrealizować pomysł jak najlepiej konieczny jest WASZ współudział w stworzeniu warunków do poprowadzenia zajęć, a to:

  1. salka wyposażenie salki św. Franciszka, w półki, regały, pojemniki na pomoce /mogą być używane/
  2. pomoce : kredki, papier, pędzle, farby, włóczki, papier kolorowy, ścinki materiałów, kleje, szkło, deski , kamienie , sznurki, wstążki i różne inne, które dyktuje nam wyobraźnia a które mogą być wykorzystane do zajęć artystycznych. To z pewnością macie w domach jako niewykorzystane pomoce szkolne czy jako pozostałości po własnych aktywnościach,
  3. pomysły na warsztaty
  4. OSOBY GOTOWE DO POPROWADZENIA WARSZTATÓW a szczególnie apelujemy do Nauczycieli i Nauczycieli-emerytów.

„Takie będzie młodzieży chowanie …” jak wielkie będzie nasze wspólne zaangażowanie. Niech powyższy apel nie pozostanie bez odzewu!

 

Niech ten sierpniowy czas sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem i bliźnimi.
Ks. Ryszard