Ogłoszenia Parafialne

14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.07.2021

 

Z uwagi na pierwszą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 8.00, 10.00 w miejsce kazania będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie Rady Parafialnej . Przez kilka/naście dni ze względu na remont sufitu i ławek Msze św. w dni powszednie będą odprawiane w dolnej kaplicy św. Franciszka!
Za utrudnienia przepraszamy!

 

Z kalendarza liturgicznego:

  • W poniedziałek – wspom. Św. Marii Goretti dziewicy i męczennicy
  • We wtorek – bł.Marii Teresy Ledóchowskiej dziewicy
  • W czwartek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
  • W piątek – wspom. Św. męczenników Augustyna Zhao Rong i Towarzyszy

 

We wtorek za 9 dni /za kilka dni/ (13.VII) Nabożeństwo Fatimskie. Różaniec Fatimski o 18.25 w intencjach Parafii prowadzony przez Panie z Róż Różańcowych. Msza św. o godz. 19.00, procesja z figurą MB Fatimskiej i śpiewana Litania Loretańska, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 

Od tej soboty aż do końca miesiąca sierpnia koszt utrzymania czystości w kościele i kwiatów będzie pokrywany z ofiar składanych na sprzątanie.

 

W zorganizowanej zbiórce ofiar pieniężnych przez praktykujących swoją wiarę Parafian w zeszłą niedzielę na rzecz poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej zebrano 3,440 PLN . Środki te zostały przekazane na konto Wydziału ds. Charytatywnych Kurii Metropolitalnej w Krakowie aby pokryć najbardziej naglące wydatki osób dotkniętych pożarem.

 

Składka na tzw. ŚWIĘTOPIETRZE utrzymanie Stolicy Apostolskiej w uroczystość św. App Piotra i Pawła wyniosła 184,50 PLN

 

Drodzy Parafianie! Zostało zamontowane nowe tabernakulum! – zbudowane zostało na konstrukcji kasy pancernej z podwójną ścianką z blachy stalowej 5,0 mm z izolacją termiczną, zawiasy schowane wewnątrz, z zamkiem kasowym, zapewnia bezpieczeństwo antywłamaniowe jak i ogniotrwałość wnętrza tabernakulum. Wymiary 500x500x450mm (wys.x szer.x gł.), zaś oświetlenie wewnętrzne led poprawia walory użytkowe.
Wnętrze tabernakulum z podświetleniem zostało wyłożone blachą mosiężną polerowaną gr. 1,0 mm. Szata zewnętrzna tabernakulum to Hostia z białego marmuru – symbolizująca Ciało Chrystusa- z czerwonym podświetleniem, stanowiąca Lampkę Wieczną, osadzona na drzwiach z fakturą w kształcie promieni, które symbolizują każdego ofiarodawcę i darczyńce tegoż WIDZIALNEGO MIESZKANIA BOGA. Na górze tabernakulum znajduje się półka z podświetleniem, umożliwiająca adorację Przenajświętszego Sakramentu. Tabernakulum zostało osadzone na istniejącej marmurowej półce, która symbolizuje naszą Wspólnotę Parafialną /przymocowane kotwami/ PRZYPOMNIENIE!
Niech Dobry Bóg wynagrodzi wszystkim
,którzy przyczynili się do zaistnienia tego SACRUM!

 

W okresie wakacyjno-urlopowym od tej niedzieli /tj. 4.07.2021/ do czwartej niedzieli sierpnia /tj. 22.08. 2021 włącznie/ nie będzie Mszy św. o g. 16.00 i w środę o 8.00 !