Ogłoszenia Parafialne

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.06.2021

 

Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godz. 15.40, w tygodniu po Mszy świętej.

 

Umiłowani Archidiecezjanie,
Tydzień temu w godzinach wieczornych z Nowej Białej, należącej do Archidiecezji Krakowskiej, nadeszła wiadomość o tragicznym w skutkach pożarze, który dotknął wielką liczbę mieszkańców tej miejscowości i całe rodziny naszych Sióstr i Braci pozostawił w sytuacji braku domu oraz podstawowych środków do życia. W odpowiedzi na to bolesne doświadczenie społeczność Archidiecezji Krakowskiej jednoczy się w modlitwie i poczuciu wspólnoty z wszystkimi, którzy za sprawą żywiołu doznali uszczerbku na zdrowiu oraz stracili dorobek życia, a także z wszystkimi niosącymi im niezbędną pomoc.

W związku z powyższym, dla okazania Chrystusowej miłości wobec potrzebujących zarządzam, by w tą niedzielę, tj. 27 czerwca 2021 roku w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej włączono tę intencję do Modlitwy powszechnej, a przed kościołami zorganizowano zbiórkę ofiar na rzecz poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej. Zebrane środki zostaną przekazane za pośrednictwem Wydziału ds. Charytatywnych Kurii Metropolitalnej w Krakowie na pokrycie najbardziej naglących wydatków osób dotkniętych pożarem.

Pasterskim błogosławieństwem otaczam mieszkańców Nowej Białej oraz wszystkich, którzy przychodzą im z pomocą.

+ Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

 

Kalendarz liturgiczny:

  • W poniedziałek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  • We wtorek UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA Msze święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 19.00. Nabożeństwo czerwcowe po Mszy wieczornej.
    Odpust w Bolechowicach, Można uzyskać odpust zupełny za używanie z czcią przedmiotu pobożności, pobłogosławionego przez Ojca Świętego lub przez jakiegokolwiek biskupa wraz z wyznaniem wiary w dowolnie zatwierdzonej formie.
    Składka przeznaczona na „świętopietrze”.
  • W sobotę – święto św. Tomasza, apostoła

 

W środę 30.VI, zakończenie nabożeństw czerwcowych.

 

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca (1.VII). Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św., w piątek od g.18.00. Msza św. o godz. 19.00, po niej Litania do Serca Pana Jezusa z Aktem Wynagrodzenia i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

W I sobotę (2.VII). zmiana tajemnic Różańcowych Róż Żywego Różańca podczas Mszy św. wieczornej.

 

Począwszy od dnia jutrzejszego Msze św. wieczorne w ciągu wakacji będą o godz. 19.00 a w okresie wakacyjno-urlopowym od pierwszej niedzieli lipca /tj. 4.07.2021/ do czwartej niedzieli sierpnia /tj. 22.08. 2021 włącznie/ nie będzie Mszy św. o g. 16.00 i w środę o 8.00!

 

W zeszła niedzielę w akcji charytatywnej inicjowanej przez naszą parafię ramach spotkań >>NADZIEJA I POMOC<< zebrano kwotę 3,050 PLN , którą przekazano na rehabilitację chorych po pandemii Covida!

 

Dziękuję bardzo Paniom i Panu, Państwu – Rodzinom , którzy/re wywiązali/ły się z corocznego dyżuru w trosce o czystość i piękno naszej świątyni. Dziękuję w tym tygodniu Rodzinom z : ul. Jurajskiej 1,2,8, 48,62,68 oraz mieszkańcom Wielkiej Wsi z ul. Spokojnej 1, 18, 23,24,37,39C 43 oraz Słoneczna 76 za troskę o czystość naszej świątyni, kwiaty oraz złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu sprzątanie przejmuje Komitet Sprzątający aż do końca sierpnia!