Ogłoszenia Parafialne

15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.07.2021

 

W bieżącym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

  • Dzisiaj w niedzielę – ŚWIĘTO ŚW. BENEDYKTA, OPATA, patrona Europy
  • W poniedziałek – wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  • We wtorek – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  • W czwartek św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  • W niedzielę – NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej)

 

We wtorek (13.VII) Nabożeństwo Fatimskie – o godzinie 18.25 Różaniec Fatimski nadepnie Msza św. o godz. 19.00, Litania Loretańska w czasie procesji błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Będziemy prosić Matkę Najświętszą o opiekę nad naszą parafią, w sposób szczególny polecać Jej będziemy dzieci i młodzież odpoczywających na wakacjach oraz ludzi samotnych, chorych i cierpiących.

 

Drodzy Parafianie!
„WIĘCEJ JEST RADOŚCI W DAWANIU NIŻ W BRANIU” ……dlatego z wielką wdzięcznością pragnę powiedzieć, że pomimo trudnych czasów i zawirowań, nie tylko w świecie ale także w Kościele Powszechnym, my jako mała Wspólnota Wiary wspomagając biednych i potrzebujących ludzi wspieramy także to miejsce, które wybrał Pan Bóg aby codziennie zapraszać nas do Stołu Słowa i Eucharystii, aby w sakramencie pojednania zdejmować z nas ciężary grzechów, obdarowując prawdziwą wolnością Dzieci Bożych, aby także spotykać się z nami w czasie nabożeństw i adoracji a także w ciszy modlitwy osobistej . Człowiek jest konstrukcją psycho-fizyczną, w którym wnętrze wyraża się na zewnątrz a zewnętrze inspiruje rozwój wnętrza. Stąd tak ważna jest dbałość o zewnętrzną stronę naszej Świątyni, ponieważ ma ona wspierać nasz rozwój duchowy i kształtować piękne wnętrza naszych serc, skierowanych i oddanych Panu Bogu.

Nie mając żadnego wsparcia finansowego Państwa, Województwa, Episkopatu itp /rozmaite tarcze itp./ ani strategicznego sponsora liczymy na swoje możliwości i siły. Najcenniejszym darem jest poświęcony czas …i za ten czas swojej bezinteresownej ciężkiej pracy bardzo dziękuje Paniom Panom Państwu …

Agnieszki Kiepus
Stanisławie Sowie
Danucie Szumiec
Aleksandrze Konieczny
Józefowi Syrkowi
Piotrowi Łagoszowi
Franciszkowi Zawadzińskiemu
Zdzisławowi Sowie
Tadeuszowi Kowalikowi
Grzegorzowi Koniecznemu
Rafałowi Jaworskiemu

a zwłaszcza Panu Sołtysowi Janowi Baranowi wraz z Jego Małżonką

Za prace malarskie 545 m2 sufitu i 125 m2 ławek

Józefowi Szumcowi
Tomaszowi Szumcowi
Mieczysławowi Sikorskiemu
Andrzejowi Brandysowi z Wielkiej Wsi
Marka Usienia

Za darmowe wypożyczenie rusztowań i pomoc w ich demontażu Panu Zbigniewowi Rychlickiemu z Brzezia!

 

Proszę o pomoc w sprzątniu świątyni w najbliższą środę /proszę o pozostawienie swojego imienia i nr. kontaktowego/

W przyszłą niedzielę, 18.VII.2021 przypada termin składki inwestycyjno-remontowej – ofiary, będą przeznaczone na pokrycie materiałów malarskich /farb itp./ i budowlanych wykorzystanych przy obecnym remoncie naszej świątyni.
Niech Dobry Bóg wynagrodzi wszystkim ,którzy przyczyniają się do pięknego wystroju naszej świątyni!

 

Przez kilka dni do piątku ze względu na remont sufitu i ławek Msze św. w dni powszednie będą odprawiane w dolnej kaplicy św. Franciszka!

W okresie wakacyjno-urlopowym do czwartej niedzieli sierpnia /tj. 22.08. 2021 włącznie/ nie będzie Mszy św. o g. 16.00 i w środę o 8.00!

 

Wszystkim Wiernym życzę miłej i spokojnej niedzieli oraz nadchodzącego tygodnia!
Ks. Ryszard