Ogłoszenia Parafialne

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 23.05.2021

 

Niech zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię!
Wraz z całym Kościołem modlimy się o tak potrzebne nam wszystkim dary: mądrości i rozumu, rady i męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni Bożej.
Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

 

Kalendarz liturgiczny:

  • W poniedziałek – ŚWIĘTO NMP MATKI KOŚCIOŁA
    Jest to Święto Patronalne naszej parafii i kościoła. Serdecznie zapraszam na Msze święte o godz. 8.00 i 18.00. W czasie procesji będzie śpiewana Litania do Matki Bożej. Sumę o godz. 18.00 odprawi i kazanie wygłosi Ks. dr Krzysztof Wilk – członek zarządu Caritas Archidiecezji Krakowskiej oraz Dyrektor Katolickiego Centrum Edukacyjnego katolickich szkół i przedszkoli.
    Zapraszam ministrantów, lektorów; dziewczynki i chłopców z kl. III i IV w białych strojach. Zapraszam młodzież i proszę o niesienie sztandarów i feretronu ; przedstawicielki z każdej Róży Różańcowej proszę o niesienie figury Matki Bożej; zapraszam strażaków i proszę o niesienie baldachimu. Przybądźmy z miłości do Matki Bożej, która roztacza nad nami czułą opiekę i oczekuje na swoje dzieci. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Proszę przedstawicielkę Pań o niesienie sztandaru Matki Bożej i przedstawiciela Panów o niesienie sztandaru Pana Jezusa Miłosiernego. Proszę, by figurę niosły Panie z Róż Różańcowych z Brzezia i Ujazdu a nowy feretron z wizerunkami bł. dzieci Fatimy Hiacynty i Franciszka strażacy!
  • W czwartek – ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA, NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA
  • W niedzielę – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

W czwartek, 3 .VI, Boże Ciało. Procesja w kierunku Ujazdu tradycyjną trasą (rozważana jest też nowa trasa). Już dzisiaj proszę o przystrojenie domów i ogrodzeń. Szczegóły dotyczące dekoracji Ołtarzy w przyszłą niedzielę.

 

Dziękuję Rodzicom dzieci kl. IV. za podjęcie dyżuru w trosce o czystość i estetyczny wygląd kościoła W przyszłym tygodniu proszę o podjęcie dyżuru przedstawicieli rodzin z ul.Kluczwody n-ry: 6,14,18,28,32,38,44