Ogłoszenia Parafialne

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 16.05.2021

 

Dzisiaj komunia św. dla dzieci kl. III odbędzie się o g. 9.30 – i o g. 11.00 Proszę, by osoby niezainteresowane bezpośrednio tą uroczystością wybrały inną godzinę Mszy św. Dzieci klasy III przez cały tydzień w sposób uroczysty będą uczestniczyć we Mszy św. i przyjmować Komunię św. przedłużając w ten sposób swoje dzisiejsze święto. W związku z tym Msza święta w najbliższą środę (19.V) będzie o godz. 18.00. W przyszłą niedzielę (23.V) podczas Mszy św. o godz. 10.00 dzieci klasy IV będą obchodzić Rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź przed Rocznicą w sobotę, 23.V, od godz.16.45 do 18.00

 

Kalendarz liturgiczny:

  • Dzisiaj – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
    ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, PREZBITERA I MĘCZENNIKA, patrona Polski
  • Za tydzień w niedzielę – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
  • Za tydzień w poniedziałek – ŚWIĘTO NMP MATKI KOŚCIOŁA – odpust parafialny Msze święte o g. 8.00 w intencji WSZYSKICH PARAFIAN i g.18.00.
    Uroczystą Sumę o godz. 18.00 odprawi i kazanie wygłosi Ks. dr Krzysztof Wilk – członek zarządu Caritas Archidiecezji Krakowskiej oraz Dyrektor Katolickiego Centrum Edukacyjnego katolickich szkół i przedszkoli.
    Litania do Matki Bożej będzie śpiewana w czasie procesji.

 

DROGIE DZIECI! SCHOLISTKO! MINISTRANCIE!
REKOLEKCJE WAKACYJNE 2021! Rekolekcje to czas modlitwy, zabawy i odpoczynku bez gadżetów, a nowe znajomości i zdobyte doświadczenia pozytywnie nastrajają na dalszą część wakacji i kolejny rok szkolny TO NAJLEPSZA OPCJA NA WAKACJE!
OAZA NA START (ONS) – dla dzieci po III, IV, V klasie szkoły podstawowej, które nie były wcześniej na rekolekcjach. Czas trwania – 7 dni. Koszt rekolekcji wynosi 500zł.
Uzupełnione i podpisane dokumenty (kartę kwalifikacyjną i regulamin uczestnictwa w rekolekcjach) w formie papierowej należy niezwłocznie (najpóźniej do 10 czerwca 2021) dostarczyć do siedziby organizatora lub przesłać listem priorytetowym na jego adres.
Oświadczenie w związku z COVID-19 należy wypełnić i podpisać dzień przed rozpoczęciem rekolekcji oraz przywieźć ze sobą na rekolekcje. Ponadto na stronie www.krakow.oaza.pl w zakładce REKOLEKCJE można znaleźć informacje dotyczące szczegółowych zasad zapisów, regulaminu uczestnictwa oraz adresów ośrodków rekolekcyjnych. Wszelkie inne zapytania można kierować na [email protected] By dowiedzieć się o nas więcej, zachęcam do odwiedzenia fanpage’u Ruch ŚwiatłoŻycie Archidiecezji Krakowskiej na portalu Facebook.

 

Bóg zapłać za ofiary składane dziś na prace remontowe w naszym kościele w ramach składki inwestycyjnej!