Ogłoszenia Parafialne

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 30.05.2021

 

Bóg jest źródłem, Jezus jest rzeką, która wypływa z tego źródła, a Duch Święty jest prądem tej rzeki
tak anonimowy autor usiłuje wyrazić niezgłębioną tajemnicę Trójcy Świętej.

Dzisiaj cały Kościół stawia sobie tę tajemnicę przed oczy, aby uwielbić Jednego Boga w trzech Osobach.

 

Nabożeństwo majowe dzisiaj po południu o godz. 15.40. W dni powszednie nabożeństwa majowe i czerwcowe po Mszy św. wieczornej lub porannej.

 

  • W poniedziałek – ŚWIĘTO NAWIEDZENIA NMP (31.V) zakończenie nabożeństw majowych z procesją.
  • We wtorek – (1.VI) – rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych.
  • W czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
    Składka przeznaczona jest na budownictwo sakralne
  • W piątek – przypada I piątek miesiąca, Msza św. o godz. 18, po niej nabożeństwo czerwcowe spowiedź od godz. 17 (jeden kapłan)
  • W sobotę – – I sobota miesiąca, odwiedziny chorych od godz. 9.00. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo I-sobotnie i zmiana tajemnic różańcowych.
    W wigilię Bożego Ciała Msza święta w najbliższą środę (2.VI) będzie o godz. 18.00 a nie o g. 8.00 rano!

 

W Boże Ciało, (czwartek, 3.VI) po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszy uroczysta Procesja Eucharystyczna do czterech Ołtarzy w kierunku Ujazdu. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy. Gorąco apeluję o czynną pomoc bliższych i dalszych sąsiadów. Proszę także o udekorowanie domów i trasy procesji.
Tradycyjnie zwracam się do Panów Strażaków o zabezpieczenie przejścia procesji i niesienie baldachimu; Panie z Róż Różańcowych proszę o niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej (z każdej Róży po jednym odcinku drogi); dzieci klasy III i IV o udział w procesji w strojach komunijnych; zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia dzwonkami.
Msza św. z godz. 10.00 będzie odprawiona bezpośrednio po zakończeniu procesji (ok. 10.30). Nie będzie nabożeństwa czerwcowego o godz. 15.40 – Litanię do Najświętszego Serca Jezusa odśpiewamy w czasie procesji.
Po Bożym Ciele, przez kolejnych osiem dni do następnego czwartku włącznie, przeżywać będziemy Oktawę Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej – Litania i procesja wokół kościoła.

 

Bardzo dziękuję również za gorliwe zaangażowanie mieszkańców z ul. Kluczwody 4,6,14,18,32,38 w przygotowanie kościoła i całego otoczenia na dzisiejszą Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – poczynając od troski o czystość i porządek, przez przystrojenie w kwiaty.

W następnym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Granicznej 1, ul. Świerkowej 15,18,23,25