Ogłoszenia Parafialne

6 Niedziela Wielkanocna – 9.05.2021

 

Dziś Msza św. ku czci św. Stanisława BM na Skałce o g.10.00! Nabożeństwo majowe dzisiaj i w kolejne niedziele o godz. 15.30 – przed Mszą św. popołudniową. W dni powszednie bezpośrednio po Mszy świętej.

 

Przed nami następujące święta i wspomnienia:

  • W czwartek– wspomnienie NMP z Fatimy – o g. 17.15 o godz. wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec św. a następnie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, Msza św. następnie procesja z samej figurki Matki Bożej – Litania Loretańska – śpiewana przez wiernych w kościele . Proszę, by figurę niosły Panie z Róż Różańcowych z Brzezia i Ujazdu a nowy feretron z wizerunkami bł. dzieci Fatimy Hiacynty i Franciszka ofiarowanego przez Rodziców dzieci komunijnych . Dziękuję z góry że do niesienia zgłosiła się młodzież OSP z Ujazdu!
    W tym dniu pamiętamy o św. Janie Pawle II oraz rocznicy zamachu na jego życie (13.V1981) i wdzięczności, jaką żywił dla Matki Bożej za ocalenie od śmierci. Modlitwą będziemy otaczać także dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej oraz ich rodziny.
  • W piątek ŚWIĘTO ŚW. MACIEJA, APOSTOŁA
  • W SOBOTĘ – ŚW. ZOFII CZESKIEJ
  • W niedzielę – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, PREZBITERA I MĘCZENNIKA, PATRONA POLSKI!

 

Z racji istniejących obostrzeń komunia św. dla dzieci kl. III odbędzie się w niedzielę 16.05.2021 w dwóch turach I grupa dzieci o g. 9.30 – II grupa dzieci o g. 11.00 Proszę, by osoby nie zainteresowane bezpośrednio tą uroczystością wybrały inną godzinę Mszy św. w tym dniu.

 

DROGIE DZIECI  SCHOLISTKO! MINISTRANCIE! REKOLEKCJE WAKACYJNE 2021!
Rekolekcje to czas modlitwy, zabawy i odpoczynku bez gadżetów, a nowe znajomości i zdobyte oświadczenia pozytywnie nastrajają na dalszą część wakacji i kolejny rok szkolny! TO NAJLEPSZA OPCJA NA WAKACJE! OAZA NA START (ONS) – dla dzieci po III, IV, V klasie szkoły podstawowej, które nie były wcześniej na rekolekcjach. Czas trwania – 7 dni. Koszt rekolekcji wynosi 500zł.
Uzupełnione i podpisane dokumenty (kartę kwalifikacyjną i regulamin uczestnictwa w rekolekcjach) w formie papierowej należy niezwłocznie (najpóźniej do 10 czerwca 2021) dostarczyć do siedziby organizatora lub przesłać listem priorytetowym na jego adres.
Oświadczenie w związku z COVID-19 należy wypełnić i podpisać dzień przed rozpoczęciem rekolekcji oraz przywieźć ze sobą na rekolekcje. Ponadto na stronie www.krakow.oaza.pl w zakładce REKOLEKCJE można znaleźć informacje dotyczące szczegółowych zasad zapisów, regulaminu uczestnictwa oraz adresów ośrodków rekolekcyjnych. Wszelkie inne zapytania można kierować na
[email protected] By dowiedzieć się o nas więcej, zachęcam do odwiedzenia fanpage’u Ruch Światło Życie Archidiecezji Krakowskiej na portalu Facebook.

 

Za tydzień składka inwestycyjna na prace remontowe w naszym kościele!

Bardzo dziękuję Paniom z Komitetu za przygotowanie świątyni na niedzielę i wsparcie przez tylko jedną rodzinę z wyznaczonego dyżuru z ul. Ogrodowej 41 Informuję iż kwiaty na wczorajsze święto św. Stanisława i niedzielę zostały zakupione na koszt Wspólnoty Parafialnej. Wznowienie dyżuru czystości w świątyni 29.05.2021

Ks. Ryszard
Barański