Ogłoszenia Parafialne

5 Niedziela Wielkanocna – 2.05.2021

 

Nabożeństwo majowe dziś i jutro o godz. 15.30.

 

Przed nami następujące święta i wspomnienia:

  • W poniedziałek – UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI, głównej Patronki Polski. Msze św. jak w niedziele: o godz. 8.00, 10.00, 11.00 i 16.00
    Jutro 11.00 Msza św. Dziękczynna za Bożą Opatrzność i Wstawiennictwo NMP. Matki Kościoła – św. Floriana oraz św. i błogosławionych Patronów Naszej Parafii dla Strażaków z Brzezia i Ujazdu oraz ich Rodzin
  • We wtorek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników
  • W środę – wspomnienie bł. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera
  • W czwartek ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW FILIPA I JAKUBA
  • W sobotę – UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej

 

7.V przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od poniedziałku 20 miniut przed Mszą św., w piątek od godz. 16.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Mszą, nabożeństwo majowe po Mszy świętej.

 

Rodziców dzieci klasy III i IV zapraszam na konferencję w przyszłą niedzielę (9.V) po Mszy św. o g.10.00 Z racji istniejących obostrzeń komunia św. dla dzieci kl. III odbędzie się w niedzielę 16.05.2021 w dwóch turach I grupa dzieci o g. 9.30 – II grupa dzieci o g. 11.00.
Informuję, że odbędą się jeszcze dwie osobne próby komunijne. 6 maja /czwartek/ próba dzieci przystępujących do komunii świętej z godziny 9:30 zapraszam do kościoła po Mszy św. ok. 18.50 7 maja /piątek/ próba dzieci przystępujących do komunii świętej z godziny 11:00 zapraszam do kościoła po Mszy św. ok. 18:50 Zapraszam dzieci wraz z rodzicami do uczestnictwa we Mszy Świętej i nabożeństwie majowym przed próbami. Dnia 14 maja/piątek/ po Mszy Świętej ok.18.50 odbędzie się próba generalna wszystkich dzieci z udziałem Pana Organisty oraz Pana Katechety.

 

Bardzo dziękuję Rodzinom, którzy wczoraj zatroszczyli się o czystość i piękny wygląd naszego kościoła. W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Ogrodowej 14,20,38,43,44,45,63,67

 

SZCZĘŚĆ BOŻE
Ks. Ryszard Barański