Ogłoszenia Parafialne

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 10.01.2021r

 

Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy oficjalnie liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Świąteczny wystrój i tradycja śpiewu kolęd trwa do MB Gromnicznej – 2 lutego 2021r.

Dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w akcji św. Jan Paweł II ze mną na zawsze! Do dzisiaj w naszej Parafii wiele okien domów było udekorowanych wizerunkami naszego św. Papieża i wielu z nas idąc jego nauką wspomogło potrzebującego! BÓG ZAPŁAĆ za uczestnictwo!

Za tydzień 1 składka inwestycyjna na piec grzewczy ogrzewający nasz kościół – /wymiana po ponad dwudziestu kilku latach/ Składka przeznaczona na misje na pomoc dla Misjonarki S. Marioli z Boliwii wyniosła 1 385,50gr

Trwa telefoniczne umawianie się na ewentualną możliwą wizytę duszpasterską po 17 stycznia 2021 – kolęda, która jest spotkaniem pasterza z wiernymi, w myśl słów Chrystusa: „Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje” (Mt 10,40). Kapłan przychodzie do naszych domów z Bożym błogosławieństwem, aby wspólnie się modlić oraz błogosławić dom i jego mieszkańców. Dlatego starajmy się odpowiednio do tego spotkania przygotować. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na którym stoi krzyż, świece oraz woda święcona z kropidłem.

Przebieg wszelkich komunikatów można śledzić na stronie internetowej naszej parafii www.mkbrzezie.pl lub dzwonić na tel. parafii 12 285 16 96

Przy wyjściu z kościoła k/ konfesjonału w porcelanowym pojemniku znajduje się woda święcona, którą można zabierać do domów. Przy wejściu do świątyni obok „starych kropielnic„ zostały zamontowane kropielnice „bezdotykowe„ – należy tylko podłożyć dłoń pod elektroniczny czujnik…

Dziękuję bardzo Paniom z Komitetu, które wczoraj podjęły troskę o czystość kościoła. W przyszłym tygodniu(w sobotę o godz. 9.00) zapraszam przedstawicieli rodzin z Brzezia ul. Spokojna 3, 4, 5, 6, 8.

Wszystkim Parafianom oraz przybyłym Gościom życzę błogosławionego tygodnia!

x. Ryszard