Ogłoszenia Parafialne

3 Niedziela zwykła 17.01.2021

 

Wiadomość od Archidiecezji Krakowskiej

Wojewoda Małopolski przekazuje informację, której całość jest umieszczona na stronie internetowej i w gablocie:

„W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Już jutro rozpoczniemy szczepienia pierwszych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod numerem telefonu 989.

Jednocześnie osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy”.


W bieżącym tygodniu przypada w naszej archidiecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech myśl o tym, jak wiele łączy wierzących w Jezusa Chrystusa, zbliża nas wzajemnie do siebie.

W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia i święta:
Kalendarz liturgiczny:

  • Dzisiaj – wspomnienie św. Antoniego, opata
  • We wtorek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  • W czwartek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
  • W piątek – wspomnienie św. Wincentego Pallottiego, prezbitera oraz św. Wincentego, diakona i męczennika
  • W następną niedzielę św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

Drogim Babciom i Dziadkom z okazji nadchodzącego Święta życzę zdrowia, siły ducha i błogosławieństwa Bożego.

Składka przeznaczona na zakup lekarstwa dla Pani Aleksandry Kozy wyniosła 4050 PLN.

Trwa telefoniczne umawianie się na wizytę duszpasterską – kolęda, która jest spotkaniem pasterza z wiernymi, w myśl słów Chrystusa: „Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje” (Mt 10,40).

Przebieg wszelkich komunikatów można śledzić na stronie internetowej naszej parafii www.mkbrzezie.pl lub dzwonić na tel. parafii 12 285 16 96

Dziękuję bardzo Państwu ul. Spokojnej , którzy wczoraj podjęli troskę o czystość kościoła . W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z Brzezia ul. Złotej 2/2 , 6, 8, 8/1 , 8/2 Dziękuję Panu Tadeuszowi Kowalikowi i panu Adamowi Świech za odśnieżenie pługiem terenu przykościelnego!

Wszystkim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia!

x.Ryszard