Ogłoszenia Parafialne

Rekolekcje Adwentowe

 

Drogie Dzieci – Uczniowie i Uczennice…
Drodzy Rodzice!

Mamy dla Was CUDOWNE i ważne Wieści – oto ZAPOWIEDŹ  rekolekcji Adwentowych dla dzieci, które potrwają przez cały Adwent, czyli od 29.11 do 24.12.2020!

Bardzo Was prosimy, abyście pomogli nam rozesłać ten link WSZĘDZIE – niech dotrze do rodziców  i wszystkich dzieci naszych miejscowości Brzezia i Ujazdu a także  okolicznych miejscowości naszej gminy wszystkich osób, które mają w rodzinie dzieci
Dlaczego o to prosimy? Ponieważ bardzo leży nam na sercu dobro duchowe dzieci…. Dzieci w tym roku zostały pozbawione szkolnych rekolekcji wielkopostnych, tegorocznych rekolekcji Adwentowych oraz uczestnictwa w Roratach… (Dlatego tak ważne jest, aby ta zapowiedź dotarła jak najszerzej… UDOSTĘPNIAJCIE prosimy, wysyłajcie do rodziców

Niech każdy się dowie o tej propozycji! Rekolekcje będą się ukazywać CODZIENNIE RANO o godz 7:00 na stronie NA FB:

Oddanie33.pl – przez Maryję do Jezusa oraz na kanale na YT:

https://liblink.pl/TscgxyzSVr

Oba linki prowadzą do tego samego materiału, ale pod drugim linkiem  na YouTube jest to wygodniej przedstawione.

Pod powyższym  linkiem będzie dodawany materiał wideo związany z naszym przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia. Materiały mają formę skierowaną do najmłodszych uczniów do klasy V włącznie, a druga propozycja (w linku poniżej) jest skierowana do Rodziców .
Rekolekcje dla Dorosłych  ODDANIE33!

https://liblink.pl/GxUWfVx8uW

Dla starszych uczniów klas 6-8 proponujemy rekolekcje pt. Weźże się ogarnij przygotowanych przez Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, które prowadzą ks. Sebastian Kowalczyk i ks. Marcin Filar. Konferencja do odsłuchania także w Spotify (DMAK). Kolejne części ukazywać się będą w soboty poprzedzające kolejne niedziele adwentu. Aby otrzymać mailem materiały do pracy własnej, o których jest mowa w konferencji, zgłoś się do rekolekcji przez formularz:

https://liblink.pl/rjXQnXjkam Aby dzielić się wykonaniem zadań i motywować innych, dołącz do grupy na Facebooku:

https://liblink.pl/Rjg9BPeY6M.. Produkcja – Sekcja promocji Centrum ŚDM Archidiecezji Krakowskiej.

Link do kanału na YouTube , poniżej:
https://liblink.pl/44SRxODhzO

Każdy może  znajdzie dla siebie cenne myśli i wskazówki na ten adwentowy czas. Ponieważ lekcje religii mamy dwa razy w tygodniu, bardzo prosimy odwiedzać wskazany  kanał na  You Tube minimum 2 razy, każdego tygodnia.

Jest to równoznaczne z udziałem w lekcjach. Materiały dla klas 6-8 zamieszczane są raz, w sobotę dlatego proszę w ramach drugiej lekcji podjąć wezwania wskazane przez prowadzących na miarę swoich możliwości.
O zadaniach będziecie informowani  Państwo i Drodzy Uczniowie informowani w oddzielnych wiadomościach.
Drodzy Rodzice !  Jeszcze tylko jedna informacja o akcji która pomaga potrzebującym dzieciom!
W ramach 26. edycji akcji Caritas Polska przygotowała ok. 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na  wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu po-covidowym!
Dzięki ofiarności Polaków, biorących udział w ubiegłorocznej edycji akcji, udało się odbudować szkołę w syryjskim mieście Aleppo, zniszczoną na skutek działań wojennych. Światło świecy przypomina Polakom, że na naszą pomoc czekają ci, którzy nas potrzebują.
W każdą niedzielę adwentu oraz w dzień powszednich  po Mszach Św. w naszym kościele parafialnym oraz przy wejściu do szkoły podstawowej będzie możliwość zakupienia poświęconych świec na wigilijny stół.

Pozdrawiamy i zapewniamy o modlitewnej pamięci

Ks. dr Ryszard Barański
mgr Tomasz Pawłowski
/ zespół katechetyczny SP im.T.Kościuszki w Brzeziu/