Ogłoszenia Parafialne

JERYCHO ŻYWEGO RÓŻAŃCA ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

 

W sobotę, 28 listopada, o godz. 20.00 rozpoczęło się w naszej archidiecezji Jerycho Żywego Różańca. Jest to modlitwa trwająca przez siedem dni i nocy. Członkowie Żywego Różańca i wszyscy, którzy się w tę modlitwę włączają, pozostają w swoich kościołach, domach lub innych miejscach, modląc się w godzinie, którą wybrali.

 

Główną intencją modlitwy jest wyproszenie łaski dobrego i owocnego przeżycia nowego roku liturgicznego. – Wędrujemy wraz z całym Kościołem po drogach Adwentu i Narodzenia Pańskiego, Wielkiego Postu, Triduum Paschalnego i czasu wielkanocnego, a także przez kolejne tygodnia okresu zwykłego. Nie jest to zwykłe przeżywanie mijających dni, lecz świadome wędrowanie szlakami, którymi szedł Jezus Chrystus. W roku liturgicznym Kościół celebruje wszystkie zbawcze wydarzenia w Jego życia, a czyni to w zjednoczeniu z Maryją, Aniołami i Świętymi – mówi ks. Stanisław Szczepaniec, moderator Żywego Różańca Archidiecezji Krakowskiej. – Postępowanie za Chrystusem nie jest łatwe, gdyż nie szedł On wygodną drogą prowadzącą w ciemność, lecz stromą ścieżką wiodącą do życia. Chcemy iść za Nim, nie dając się zwieść propozycjom, jakie daje kusiciel – dodaje kapłan.

Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w Jerycho Żywego Różańca Archidiecezji Krakowskiej. Można wybrać dowolną godzinę, w której odmawia się różaniec, a także inne modlitwy, przez które jednoczymy się z Maryją, rozważającą w sercu tajemnice życia Jej Syna, Jezusa Chrystusa. -Zachęcamy, aby ci, którzy taką modlitwę podejmą, zgłosili swój udział na stronie Żywego Różańca Archidiecezji Krakowskiej (www.zr.diecezja.pl). Jerycho zakończy się w sobotę, 5 grudnia, o godz. 20.00.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej