Ogłoszenia Parafialne

2 Niedziela Adwentu – 06.12.2020

 

Dziś mamy wiele okazji do czynienia dobra, na wzór św. Mikołaja, Patrona dnia dzisiejszego. Zechciejmy między innymi tradycyjnie włączyć się w dzieło pomocy Kościołowi na Wschodzie przez modlitwę i ofiary na tacę.
W adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie podziękujemy również za dobroć Boga i ludzi.

Roraty codziennie (z wyjątkiem środy) o godz. 17.00; w środę o godz. 8.00.

  • Dzisiaj – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • We wtorek (8.XII) UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY – Msze święte o godz. 17.00 i 18.30.
  • W niedzielę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

Dzieci klasy III wraz z rodzicami zapraszam na poświęcenie i rozdanie medalików o godz. 10.00. Po Mszy św. krótkie spotkanie z rodzicami.

Od soboty odwiedzam chorych z Komunią św. przed Świętami Bożego Narodzenia. Proszę zgłaszać telefonicznie chętnych do skorzystania z sakramentów przed Świętami.

Poświęcone opłatki na stół Wigilijny i świece Caritas – do nabycia ze stolika przy zakrystii. „ BÓG ZAPŁAĆ „ ZA OFIARY SKŁADANE NA POMOC MATKOM Z DZIECMI NIEPEŁNOSPRAWNYMI w swoich łonach…podobne wsparcie będziemy czynić w czasie Pasterki …SOS DLA MATEK!

Pomimo małej ilości uczestniczących w niedzielnej Mszach św. na przestrzeni dwóch ostatnich miesięcy spowodowanej zagrożeniem pandemią pragnę bardzo podziękować Państwu Zofii i Stanisławowi Madydzie, Helenie i Stanisławowi Bialik Marii i Piotrowi Ferdkom, Helenie i Janowi Drewniak, Państwu Janikom, Grudnikom, Sławomirowi Kozikowi, Tomaszowi Wojtaszkowi, Kazimierze Szumiec, Dorocie Kowalik za ich ofiarne wsparcie bieżących spraw kościoła! Państwu Świechom za ofiarowane kwiaty! Państwu Annie i Damianowi Mędrzyk, Małgorzacie i Leszkowi Koszałkom, Bogusławie Boroń, Urszuli i Adamowi Paluszewskim, Sławomirowi Kozikowi, Alicji Barańskiej, dziękuje za wsparcie SZLACHETNEJ PACZKI!

WSZYSTKIM PARAFIANOM ZATROSKANYM O LOS ŚWIĄTYNI SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE PODZIĘKOWANIE!

Dziękuję bardzo Państwu z ul. Szlacheckiej nr. 177,179,186a,194 202 za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę /posprzątanie oraz za złożoną ofiarę/ W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Piaski w Brzeziu, n-ry: 2,4,7,8,10,20