Ogłoszenia Parafialne

Pilny Komunikat!

 

W związku ze stanem epidemii wszystkie główne cmentarze w większych miastach są zamknięte do dnia 11 kwietnia 2020. Zakaz wejścia nie dotyczy jedynie osób uczestniczących w pogrzebach.

Nasz parafialny cmentarz nie jest wielką nekropolią ale bardzo proszę o zachowanie stosownej  odległości od siebie! Proszę aby nie myć grobów! Proszę aby jednocześnie na cmentarzu parafialnym przebywało jednocześnie do 10 osób! Warto jednak pamiętać, że najlepiej jest zostać w domu i – jeśli nie jest to konieczne – nigdzie nie wychodzić. W czasie pandemii warto zatem pomyśleć o modlitwie za zmarłych z domu, a na wizyty na cmentarzach i na zapalenie symbolicznego znicza z pewnością jeszcze będzie czas.

 

Liturgia w Wielki Piątek!

Zmianie ulega adoracja Krzyża w Wielki Piątek. Akt adoracji Krzyża przez pocałunek zostanie ograniczony wyłącznie do celebransa.

 

Liturgia w Wielka Sobotę!

Wielka Sobota jest tradycyjnie dniem święcenia pokarmów, które pojawią się na wielkanocnym stole. Jednak w tym roku w sobotę nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów, a liturgia Wigilii Paschalnej będzie bez procesji światła, błogosławieństwa wody i pokropienia.

 

Zamiast niego proszę, aby wierni przed śniadaniem wielkanocnym zaraz po porannej rezurekcji  w gronie rodzinnym uczestniczyli w uroczystym błogosławieństwie, które niech poprowadzi ojciec rodziny lub inna osoba, a  ja  ZARAZ  PO UROCZYSTOŚCI  REZUREKCYJNEJ  W  ŁĄCZNOŚCI  DUCHOWEJ  ZE WSZYSTKIMI  PARAFIANAMI  ZASIADAJĄCYMI  DO ŚNIADANIA WIELKANOCNEGO  odmówię   MODLITWĘ  BŁOGOSŁAWIEŃSTWA POKARMU!

 

Wielki  Piątek i Wielką Sobotę  – może  maksymalnie 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę  –  /proszę  Czcigodnych Parafian o ZROZUMIENIE  i korzystanie z łączy transmisyjnych gdyż Rodziny zamawiający intencje  zgłosiły już  swoją obecność/

 

Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 9 kwietnia 2020 r. obostrzenia co do ilości 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę, zostają podtrzymane do co najmniej 19 kwietnia 2020 r.!
Obostrzenie o maksymalnie 50 osobach, wliczając w to uczestników i sprawujących posługę, które miało zostać wprowadzone od dnia 12 kwietnia 2020 r., a więc od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego do odwołania zostaje tym samym zniesione!!!

                                                                                                   Ks. Ryszard  Barański
/PROBOSZCZ/