Ogłoszenia Parafialne

6 Niedziela Wielkanocna – 5.05.2024r.

 

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 15.30 przed Mszą św. popołudniową; w tygodniu bezpośrednio po Mszy świętej.

 

Przed nami następujące święta i wspomnienia:

  • Dzisiaj – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera
  • W poniedziałek ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW FILIPA I JAKUBA
  • W środę UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.
  • W niedzielę – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

Za dwa tygodnie w niedzielę Zesłania Ducha Świętego dzień przed odpustem 19.V. 2024 dzieci klasy III-giej przyjmą I Komunię świętą na Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00. Spowiedź święta dla dzieci I-Komunijnych, rodziców i krewnych, w sobotę 18.V.2024 od godz. 9.00

 

Kazania będzie głosił ks. Damian Wąsek duchowny diecezji bielsko-żywieckiej, doktor habilitowany teologii fundamentalnej, wykładowca w Instytucie Teologii Fundamentalnej, Ekumenii i Dialogu na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, członek Polskiej Akademii Umiejętności, współpracownik Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor licznych artykułów naukowych i publicystycznych oraz książek, m. in. „Koncepcja teologii Piotra Abelarda” (2010), „Miłość wszystko wyjaśnia” (2012), „Nowa wizja zarządzania Kościołem” (2014). W ramach działalności naukowej porusza głównie tematy związane z kierunkami reformy Kościoła, z dialogiem nauka-wiara oraz prowadzi spór z nowym ateizmem. Zajmuje się również analizą nauczania papieża Franciszka.

 

Bardzo dziękuję Paniom /Szlachecka 25,29,40,84/ za wczorajsze przygotowanie świątyni na niedzielę, uzupełnienie kwiatów i złożoną ofiarę.
W przyszłym tygodniu proszę o podjęcie dyżuru Rodzin z ul. Szlachecka 56,58,62,66,68,76 /rodziców dzieci I-Komunijnych/