Ogłoszenia Parafialne

5 Niedziela Wielkanocna – 28.04.2024r.

 

Maj to miesiąc, w którym oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie podczas nabożeństw przeżywanych w naszych świątyniach, jak również obok kapliczek i przydrożnych figur Matki Bożej. Śpiew litanii loretańskiej to okazja do rozważania licznych maryjnych tytułów i zarazem podążanie śladami pokoleń czcicieli naszej Matki i Królowej.

Jednym z nich był święty Jan Paweł II, o czym wciąż mówi nam jego biskupia, a następnie papieska dewiza: Totus Tuus – „Cały Twój” – wyraz całkowitego zawierzenia Matce Pana. Wśród zbliżających się dni istotną datą jest 18 maja – rocznica przyjścia na świat Karola Wojtyły. Późniejszy papież urodził się przed 104 laty w Wadowicach, tuż obok parafialnego kościoła, gdzie w tamtej popołudniowej chwili było sprawowane nabożeństwo majowe. Pamięć o tym wydarzeniu inspiruje do wychwalania Boga za dar Maryi wspólnie ze świętym papieżem. W trakcie kolejnych pielgrzymek do Ojczyzny dawał on wielokrotnie wyraz miłości wobec Matki Najświętszej. Niech zwięzłe przypomnienie tych momentów po spiewie maryjnej litanii ożywi naszą pamięć i wdzięczność względem świętego Jana Pawła II za jego świadectwo.

We wtorek (30.IV) pierwsze nabożeństwo majowe z procesją po Mszy św. wieczornej. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w tygodniu po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 18.30, w niedziele i uroczystości o godz. 15.30, w środy o godz. 8.30 (po Mszy porannej).

 

Kalendarz liturgiczny:

  • Dzisiaj – wspomnienie św. Ludwika Marii Grignon de Montfort, prezbitera oraz św. Joanny Beretty Molla
  • W poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy – w tym dniu rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Św. Stanisława, biskupa i męczennika
  • W środę – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.
  • W czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
  • W piątek – UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI, głównej Patronki Polski. Msze św.: o godz. 8.00, 10.00 i 16.00
    Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    Dnia 3 maja 2023 w Uroczystość NMP Królowej Polski Msza św. o g. 16.00 w wigilię wspomnienia św. Floriana /O błog. Boże dla wszystkich Strażaków z Brzezia i Ujazdu oraz ich Rodzin/
  • W sobotę – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników

 

W piątek (3.V) I piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00 i w tygodniu przed Mszą św. Litania do Serca Pana Jezusa połączona z Nabożeństwem majowym o godz. 15.30 pózniej Eucharystia.

 

W sobotę (4.V) przypada I sobota miesiąca. Od godz. 9.30 odwiedziny chorych z Komunią św., na Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.

 

Bardzo dziękuję za wczorajszy dyżur w kościele oraz za złożoną ofiarę rodzinom z ul. Żródlanej 39/1, 39/2, 41/2.
W przyszłym tygodniu zapraszam w sobotę, 4.V przedstawicieli rodzin ,które zadeklarowały swój dyżur z ul. Szlacheckiej 25,29,44,45,54,84

 

Ks. Ryszard