Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 24.03.2024

 

Dzisiaj w Niedzielę Palmową  rozpoczynamy Wielki Tydzień. Liturgia tego dnia jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem. Jak podają Ewangeliści, zgromadzone wówczas tłumy rzucały na drogę płaszcze, gałązki oliwne i palmowe wołając: „Hosanna Synowi Dawida: błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie”.
Palmy przypominają nie tylko uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, ale są też zapowiedzią Jego męki i zmartwychwstania. Palma jest symbolem zwycięstwa nad śmiercią i cierpieniem, przynosi nadzieję życia.

 

GORZKIE ŻALE I KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA O G.15.00

 

Triduum Paschalnym Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty.
W te trzy dni liturgię będziemy rozpoczynać o godz. 19.00

 

 • Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej
  sprawowana na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Dzień modlitwy w intencji Kapłanów.
  Przed Mszą św. o 18.30 zapraszam do wspólnego różanieca w intencji dziękczynnej za dar Eucharystii i Kapłaństwa oraz o nowe i liczne powołania do służby Bożej, a także o ustanie pandemii na świecie.
  godz. 19.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. możliwość adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 23.00

 

 • Wielki Piątek pamiątka Męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu.
  Obowiązuje post ścisły.
  godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa
  godz. 12.00 – 19.00 – adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy
  godz. 19.00 – Liturgia Męki Pańskiej (opis Męki Pańskiej, adoracja Krzyża, Duchowa Komunia św., przeniesienie Pana Jezusa do grobu). Po liturgii adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 23.30 według uznania i możliwości

 

 • Wielka Sobota czuwanie przy Grobie Pańskim i obchód Paschy Jezusa
  od godz. 9.30 – adoracja Pana Jezusa przy Grobie Pańskim BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW koło Dębu Papieskiego w g.9.30 – 11.00 – co 20 minut

PARAFIALNA RODZINA SENIOROM

Mamy w Diakoni App.Chorych zarejestrowanych ok. 30 osób -Seniorów, którzy sa unieruchomieni w domu. Proponuje by przygotowac dla nich paczki, jako dowod na to, że o nich pamiętamy. Paczki nie musza zawierac artykułów pierwszej potrzeby. Mogą to być: m.in. kakao (ew. czekolada do picia), herbata (owocowa, zielona), owoce (pomarańcze, mandarynki, grejpfruty) lub owoce w puszce (brzoskwinie, ananasy) soki owocowe, kawa bezkofeinowa (ew. kawa Inka) , „Ptasie mleczko”. Dary można dostarczyć  także  po Świętach.

 • godz. 19.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej (poświęcenie ognia i Paschału, orędzie Paschalne, liturgia chrzcielna, Msza święta

 

 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego Msza święta o godz. 6.00
  Pozostałe Msze św. 10.00 i 16.00.

 

 

WSZYSTKIM OFIARODAWCOM ORAZ TYM KTÓRZY W OSTATNIM CZASIE WSPARLI UTRZYMANIE NASZEJ ŚWIĄTYNI SKŁADAM SZCZERE BÓG ZAPŁAĆ!

 

Dziękuję bardzo za wczorajszy dyżur Rodzinom z domów rodzin ul. Osiedlowej 6,16,22,24,26,28,30 i złożoną ofiarę w trosce o czystość kościoła.
Następny dyżur o który proszę mieszkańców ul. Parkowa 2,4,6,8/1,10/1,10/2,10/4 będzie miał miejsce w środę i w sobotę!