Ogłoszenia Parafialne

2 Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024

 

Niedziela g.15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji Dusz naszych bliskich zmarłych wypominanych popołudniu – o g.16.00 Msza św.

 

Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można także uzyskać w piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie po Komunii św. modlitwy: Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego.

Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed obliczem Twoim i z największą żarliwością ducha proszę Cię i błagam, abyś najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości w serce me wlać raczył wraz z prawdziwą za grzechy moje skruchą i mocną wolą poprawy ; podczas gdy z wielkim wzruszeniem i głęboką boleścią duszy mojej Twoje pięć ran rozpamiętywam i myślą się w nich zatapiam, mając przed oczyma, co już mówił o Tobie, o dobry Jezu, święty król, prorok Dawid: „Przebili ręce moje i nogi moje, policzyli wszystkie kości moje”. Amen.

 

W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej. Droga Krzyżowa również w niedzielę po porannej Mszy św. o g.8.00 czyli ok. 8.50. W sobotę, 2.III – pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w marcu w czasie rekolekcji parafialnych, które będą miały miejsce w dniach 15–17.III.24 (od piątku do niedzieli). Dokładny dzień będzie podany wraz z programem.
Rekolekcje dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych będą prowadzone w dn. 15.03-17.03. 2024 / pt – sob- niedz/ przez ks. Krzysztofa Birosa – duszpasterza osób niesłyszących.

 

Na Mszy św. wieczornej w I sobotę marca zmiana tajemnic różańcowych.

 

Dziękuję bardzo Państwu z ul. Narodowej 160,166 ul. Modrzewiowa 33,43 ul. Jeziorańska 29,31,34 za podjęcie dyżuru i przygotowanie naszej świątyni na niedzielę jak również za złożoną ofiarę.
W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin ul Jeziorańskiej 2, 15,17,22,27,29

 

ks. Ryszard