Ogłoszenia Parafialne

1 Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2023

 

Dzisiaj pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 z kazaniem pasyjnym . Bezpośrednio po nabożeństwie Gorzkich Żali popołudniowa Msza święta . W dzisiejszą niedzielę wspieramy sprawy gospodarczo-inwestycyjne przy naszym kościele a składka zbierana przed kościołem przeznaczona będzie na "Centrum św. Jana Pawła II Nie lękajcie się". W najbliższą środę nie będzie Mszy św. o g. 8.00

 

Dzisiaj po Mszach św. pokutny obrzęd posypania głów popiołem dla tych z Państwa , którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w Środę Popielcową.

 

W piątek 23.02 .2023 o godz. 17.15 Droga Krzyżowa dla dzieci i ich Rodziców – następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta następnie Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o g.18.30 oraz również w niedzielę po porannej Mszy św. g.8.00 czyli ok. 8.50

Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można także uzyskać w piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie po Komunii św. modlitwy: Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego.

Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed obliczem Twoim i z największą żarliwością ducha proszę Cię i błagam, abyś najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości w serce me wlać raczył wraz z prawdziwą za grzechy moje skruchą i mocną wolą poprawy ; podczas gdy z wielkim wzruszeniem i głęboką boleścią duszy mojej Twoje pięć ran rozpamiętywam i myślą się w nich zatapiam, mając przed oczyma, co już mówił o Tobie, o dobry Jezu, święty król, prorok Dawid: „Przebili ręce moje i nogi moje, policzyli wszystkie kości moje”. Amen.

 

Rekolekcje dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych będą prowadzone w dn. 15.03 – 17.03. 2024 / pt – sob- niedz/ przez ks. Krzysztofa Birosa – duszpasterza osób niesłyszących.

 

Nie żałujmy czasu na modlitwę i udział w nabożeństwach wielkopostnych, którym przyświecają tak ważne intencje, jak: prośba o ducha pokuty, ciągłe rozpoznawanie swej drogi życiowej, dobre odprawienie rekolekcji, pojednanie z Bogiem i bliźnimi.

 

W czasie zbiórki środowej jałmużny dla osób najbardziej potrzebujących w naszej Archidiecezji – zebrano 880 PLN Niech Dobry Bóg wynagrodzi wszystkim Dobroczyńcom !

 

Trwają ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Życzymy im udanego wypoczynku, by odnawiając swoje siły fizyczne i duchowe w pełni doświadczali radości życia.

 

Dziękuję bardzo Rodzinom z ul. Narodowa 128,132, 136,140,152,158 za wczorajsze zaangażowanie w utrzymaniu czystości i porządku w kościele i na zewnątrz, za złożoną ofiarę.
W przyszłym tygodniu 24.02. 2024 zapraszam przedstawicieli z ul. Narodowej 160,166 ul. Modrzewiowa 33,43 ul. Jeziorańska 29,31,34

 

Ks.Ryszard