Ogłoszenia Parafialne

6 Niedziela zwykła – 11.02.2024r.

 

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od Środy Popielcowej przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w ramach Nabożeństwa 40-godzinnego.
Bł. Michał Sopoćko, napisał: Eucharystia jest dziełem najwyższej miłości Pana Jezusa, koroną wszystkich dzieł Jego – jakby wielkim systemem słonecznym, w którym miłość wszystko porusza, dosięga promieniami swymi końca wieków i sprowadza wszystkie stworzenia na świetlaną drogę, wiodącą do Boga.

 

W środę (14.II) rozpoczyna się Wielki Post. Msze święte o godz. 8.00 i 18.00, w czasie których przeżyjemy pokutny obrzęd posypania głów popiołem.

W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta. Post ścisły obowiązuje formalnie od 18 do 60 roku życia, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku do końca życia.

 

W piątek po Mszy świętej Droga Krzyżowa ok. 18.30 / dla wszystkich/
…w przyszła niedzielę po Mszy św. o g. 10.00

 

W niedzielę o godz.15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Bezpośrednio po nabożeństwie Gorzkich Żali popołudniowa Msza święta.

 

Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można także uzyskać w piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie po Komunii św. modlitwy: Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego.

 

Rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Życzymy im udanego ypoczynku, by odnawiając swoje siły fizyczne i duchowe w pełni doświadczali radości życia. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na „Centrum św. Jana Pawła II
Nie lękajcie się„.

 

Dziękuję bardzo Paniom i Panom z ul. Narodowa 79,83,110,114 ul. Słoneczna 2, i 8/1 za wczorajsze zaangażowanie w utrzymaniu czystości i porządku w kościele i na zewnątrz, za kwiaty oraz za złożoną ofiarę.
W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli z ul. Narodowej 132 i Komitetu Sprzątania!