Ogłoszenia Parafialne

5 Niedziela zwykła – 04.02.2024

 

Dzisiaj adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie z racji  pierwszej niedzieli miesiąca. Dzisiaj adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w ramach przygotowania do Wielkiego Postu. Po Mszach przedpołudniowych najpierw wspólna adoracja, następnie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i dalej adoracja indywidualna w ciszy odpowiednio do godz. 10.00 i 11.30. Po południu wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego i cicha modlitwa do 16.00, następnie wspólne rozważanie ze śpiewem zakończone błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i Msza św. popołudniowa.

 

Kalendarz liturgiczny:

  • Jutro w poniedziałek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
  • Wtorek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
  • W sobotę – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
  • W niedzielę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – wiatowy Dzień Chorego.

 

Bóg zapłać dorosłym i młodzieży za rozebranie Szopki i Bożonarodzeniowej dekoracji a Panom dziękuję za zabezpieczenie szopki.

 

Składam serdeczne Bóg zapłać za spotkania w domach, chwile wspólnej refleksji, modlitwę i udział w Mszach świętych w intencji odwiedzonych, a także za okazaną gościnność i złożone ofiary. Lektorom i ministrantom dziękuję za towarzyszenie w czasie kolędy. Złożone ofiary służą następującym celom i dziełom: na utrzymanie seminarium duchownego, Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, budownictwo sakralne, pomoc misjom, bratnią pomoc dla księży chorych i emerytowanych, wsparcie dzieł charytatywnych. Część pozostaje do dyspozycji parafii i duszpasterza /np.dzisiejszy wyjazd integracyjny – formacyjny 18 ministranów/

 

Dziękuję bardzo Paniom i Panu z ul. Narodowej 61,76/2, 80,84,86 za wczorajsze zaangażowanie w utrzymaniu czystości i porządku w kościele, za dekorację kwiatową i złożoną ofiarę.
W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Narodowej 79,83,110,116, ul.Słoneczna 2, 10/2,8/1 ul. Reja 2

 

Ks. Ryszard